Sport

Dzień Dziecka na sportowo - zabawnie i zdrowo!

4 czerwca 2018 r w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach obchodziliśmy Dzień Dziecka pod hasłem „ Dzień Dziecka na sportowo – zabawnie i zdrowo!”, nad którym honorowy patronat objął Rzecznik Praw Dziecka Pan Marek Michalak. Patronat nad imprezę roztoczył również Wójt Gminy Gorzyce Pan Leszek Surdy.

 Głównymi celami przedsięwzięcia było uczczenie Święta Dzieci, przypomnienie Praw Dzieci, edukacja poprzez zabawę, popularyzacja aktywności ruchowej, upowszechnianie zabaw i gier ruchowych promujących zdrowy tryb życia, integracja dzieci i młodzieży, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas wspólnej zabawy, aktywne uczestnictwo w życiu społeczności szkolnej, promowanie talentów, uwrażliwienie na kulturalny sposób okazywania uczuć i emocji towarzyszących zabawom, przestrzeganie zasad fair play.

Obchody rozpoczęli Pan Dyrektor Sylwester Kotwica i Pani Wicedyrektor Katarzyna Stępień składając życzenia dzieciom. Pani Wicedyrektor odczytała list z życzeniami od Rzecznika Praw Dziecka wszystkim uczestnikom imprezy. Poszczególne klasy prezentowały przygotowane przez siebie transparenty z wybranymi prawami dziecka.
Kolejnym punktem uroczystości były zabawy i zawody sportowe. W ramach popularyzacji aktywności ruchowej uczniowie uczestniczyli w podchodach, biegach sztafetowych na szkolnej bieżni lekkoatletycznej oraz w rozgrywkach piłkarskich. W biegach zwyciężyli uczniowie klas: I b, IV b, V b i VI a. W piłce nożnej: klasy: IV a, V b, VI b. Królem strzelców został Kacper Dziedzic z klasy IV a. Wygrani otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Rzecznika Praw Dziecka.
Po wysiłku fizycznym przyszłą kolej na poczęstunek. Mając na uwadze promocję zdrowego stylu odżywiania, każda klasa przygotowała śniadanie, które następnie ze smakiem zostało skonsumowane. Każda klasa otrzymała dyplom uznania oraz drobne upominki przesłane przez biuro Rzecznika Praw Dziecka. Najlepiej w kategorii kulinarnej i estetycznej zaprezentowały się klasy I c, IV c, VI a.
W ramach promowania talentów został zorganizowany przegląd „Mam Talent”, gdzie każdy chętny uczeń mógł zaprezentować swoje umiejętności poprzez śpiew, taniec, recytację czy grę na instrumencie.
Wszyscy wspaniale się bawili miło spędzając Dzień Dziecka w szkole.Więcej zdjęć TUTAJTUTAJ i TUTAJ
Ostatnio zmienianyniedziela, 17 czerwiec 2018 13:54

O szkole

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Szkoła Podstawowa

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Gimnazjum

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Koła naukowe

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Życie w szkole

 • Kalendarium
 • Z życia uczniów
 • Dla uczniów
 • Dla rodziców

Log in