Szkoła Podstawowa

Wycieczka do Warszawy klas VII

12 kwietnia 2018 roku uczniowie klas VII "a", VII "b" i VII "c" wyjechali na dwudniową wycieczkę do Warszawy.

Pierwszym punktem na naszej trasie były Łazienki Królewskie, czyli liczący ponad 70 hektarów Zespół Pałacowo-Ogrodowy zachwycający nie tylko zielenią, ale również architekturą. Zobaczyliśmy tutaj m.in. Biały Domek, Pałac Myślewicki, Pałac na Wodzie, Świątynię Sybilli oraz pomniki Fryderyka Chopina oraz Henryka Sienkiewicza. Sporo emocji wzbudził znajdujący się obok Belwederu Cadillac 355D należący do Józefa Piłsudskiego. Następnym punktem wycieczki było warszawskie Stare Miasto i jego okolice. Obejrzeliśmy m.in. mury miejskie, Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, kościół św. Anny, pomniki Syrenki, Małego Powstańca oraz Adama Mickiewicza. Udaliśmy się również na plac Piłsudskiego, aby zobaczyć zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Ostatnim punktem programu tego dnia był PGE Narodowy.

Piątek rozpoczęliśmy od wizyty w Centrum Nauki Kopernik. Spędziliśmy tutaj ponad dwie godziny, poznając prawa przyrody poprzez samodzielne doświadczenia. Czas wolny przeznaczyliśmy na zakupy i obiad w Złotych Tarasach, a następnie przenieśliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Pani przewodniczka w niezwykle interesujący sposób opowiedziała nam o losach mieszkańców Warszawy po 1 sierpnia 1944 r. Obejrzeliśmy również krótki film pt. "Miasto ruin", który doskonale obrazował zniszczenia powstałe w tamtym czasie. Ostatnie godziny w stolicy dostarczyły nam więc wielu emocji i wzruszeń.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
tutaj i tutaj

O szkole

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Szkoła Podstawowa

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Gimnazjum

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Koła naukowe

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Życie w szkole

 • Kalendarium
 • Z życia uczniów
 • Dla uczniów
 • Dla rodziców

Log in