Szkoła Podstawowa

Klasy IV w Łańcucie i Leżajsku

11 października 2017 r. uczniowie klasy IVa, IVb, IVc i IVd wraz ze swoimi wychowawczyniami uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Łańcuta i Leżajska.
O godz. 8.00 uczniowie, wyposażeni w plecaki pełne smakołyków, wyjechali sprzed budynku szkolnego z troską żegnani przez rodziców.

Po dwugodzinnej podróży dotarli do Łańcuta. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie zamku Lubomirskich i Potockich – dawnej rezydencji magnackiej, która słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych i starego malowniczego parku. Czwartoklasiści zwiedzili m.in. Salę Balową, Jadalnię Wielką, Salę Kolumnową, Teatr Dworski, Galerię Rzeźb, a także wozownię ze znakomitą kolekcją pojazdów konnych, stajnię i Oranżerię.
Następnym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Bazyliki Zwiastowania NMP w Leżajsku- jednego z najcenniejszych zabytków architektury kościelnej z pogranicza renesansu i baroku. Uczniowie zostali zapoznani z historią obiektu, obejrzeli m.in. barokowy ołtarz główny, rokokowe tabernakulum, ambonę w stylu manierystycznym oraz organy, które należą do najcenniejszych zabytków tego typu nie tylko w Polsce, ale również w Europie. Ukoronowaniem zwiedzania było wysłuchanie wspaniałego koncertu organowego, który na dzieciach zrobił duże wrażenie.
Ostatnim elementem wycieczki był długo wyczekiwany obiad, po którym uczniowie udali się w drogę powrotną do domu. Do Gorzyc dotarli o godzinie 18.00, gdzie na parkingu szkolnym czekali na nich stęsknieni rodzice.

 Więcej zdjęć tutaj

Ostatnio zmienianyniedziela, 15 październik 2017 19:15

O szkole

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Szkoła Podstawowa

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Gimnazjum

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Koła naukowe

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Życie w szkole

 • Kalendarium
 • Z życia uczniów
 • Dla uczniów
 • Dla rodziców

Log in