Szkoła Podstawowa

Zuchy w lesie - Ogólnopolska Akcja Ekologiczna „Florek”.

Nasza Gromada Zuchowa przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej „Florek”. XXVIII edycja na Rok 2016/2017 skupia się wokół drzew. Przed uczestnikami projektu 5 zadań.

Zadanie 1 wykonane! Mega Brysie wybrały się na wycieczkę do lasu.

 Pani dyrektor Katarzyna Stępień pożyczyła niezbędne książki, do rozpoznawania drzew. Gorzycki las nie jest wielki, ale zuchy wędrowały po większych lasach z rodzicami. Niektóre z nich bezbłędnie wymieniały gatunki drzew patrząc na korę, liście lub owoce.

Po rozpoznaniu drzew Brysie urządziły zabawę: „Mistrz ciszy”. W lesie trzeba się odpowiednio zachowywać. Każdy zuch miał w ciszy ukryć się za drzewem. Nie jest to łatwe zadanie dla Brysi: świerki mają dość małą średnicę pnia, a Brysie lubią skakanie, brykanie i… gadanie. Druhna miała łatwe zadanie, aby rozpoznać kogo widzi lub słyszy zza drzewa J

Kolejna zabawa polegała na odszukaniu skarbów lasu. Zuchy znalazły kilka cennych skarbów i ukryły je w tajemnym miejscu. Dwa tygodnie później czekała je miła niespodzianka. Szyszki, liście i pióra zamieniły się na stos kasztanów z których układały serca i samochody.Więcej zdjęć tutaj

Ostatnio zmienianywtorek, 15 listopad 2016 18:20

O szkole

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Szkoła Podstawowa

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Gimnazjum

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Koła naukowe

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Życie w szkole

 • Kalendarium
 • Z życia uczniów
 • Dla uczniów
 • Dla rodziców

Log in