Szkoła Podstawowa

W Regionalnym Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 w Dzikowie.

Uczniowie klas IV „a” i VI „a”, wraz pod opieką pani Zofii Gołąek oraz pani Agaty Soból w dniach 28 IX 2016 r. i 12 X 2016 r. odwiedzili Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 Tarnobrzeska Dolina Wisły, które zlokalizowane jest w zabytkowym Zamku Tarnowskich na Dzikowie w Tarnobrzegu.

Jest to swego rodzaju muzeum przyrodnicze, traktujące o rzece Wiśle, jej środowisku, siedliskach oraz gatunkach zwierząt. Mogliśmy oglądać potężne 1000 - litrowe akwarium z żywymi rybami i skorupiakami wiślanymi oraz terraria z jaszczurkami i zaskrońcami. Bardzo interesującą dioramę, obrazującą piaszczysty brzeg Wisły z modelami zwierząt i roślin. 

   Rozpoznawaliśmy odgłosy ptaków i zwierząt. Oglądaliśmy okazy skał i minerałów, przekroje drzew oraz elementy anatomiczne zwierząt i inne eksponaty. Korzystaliśmy z różnych przyrządów m.in. lupy oraz obserwowaliśmy eksponaty pod mikroskopem. Na koniec zobaczyliśmy interesujący film przyrodniczy o życiu zwierząt w lesie.

   Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą przyrodniczą i w podziękowaniu otrzymali gadżety: zakładki, długopisy oraz pamiątkowe dyplomy, a ze względu na dużą aktywność i zainteresowanie w czasie warsztatów otrzymali patyczaki – czyli owady roślinożerne, którymi obiecali się opiekować w pracowni przyrodniczej.

Ostatnio zmienianypiątek, 14 październik 2016 22:04

O szkole

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Szkoła Podstawowa

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Gimnazjum

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Koła naukowe

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Życie w szkole

 • Kalendarium
 • Z życia uczniów
 • Dla uczniów
 • Dla rodziców

Log in