Szkoła Podstawowa

Święto Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.

Dnia 29.04.2016r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Rocznicy Święta Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.

Akademię przygotowali nauczyciele Zespołu Szkół w Gorzycach. Pani mgr Izabela Biniek zadbała o oprawę słowną przedstawienia, zaś muzyczne realizacje koordynowała Pani mgr Beata Golec, która przygotowała chór obu szkół i czuwała nad nagłośnieniem. Obie Panie zadbały o oprawę plastyczną akademii.

Podczas akademii uświadomiono uczniom Zespołu Szkół, jak wielkim osiągnięciem Polski była proklamacja drugiej na świecie, a pierwszej w Europie konstytucji. Partie solistów przeplatane były scenkami, które w przekonywujący i interesujący sposób przedstawiały nastroje panujące w Rzeczpospolitej w czasach rządów ostatniego króla elekcyjnego, Stanisława Augusta Poniatowskiego. Nie zabrakło również akcentów wskazujących na wielką wagę wartości takich,, jak patriotyzm, jedność narodu i wspólna dbałość o Polskę, naszą ojczyznę, którą już raz na 123 lata utraciliśmy. Skierowaną do młodzieży mowę wygłosił Pan Dyrektor mgr Sylwester Kotwica, który w przystępny sposób poruszył nurtujące młodzież problemy związane z wielkim świętem Trzeciego Maja.

Uroczystość była również okazją do zbliżenia się uczniów obu szkół. Przez wspólną pracę i śpiew umocnione zostały więzi, co z pewnością będzie miało wielki wpływ na dalszą współpracę Gimnazjum i Szkoły Podstawowej.

Akademia ta była niewątpliwie wielkim sukcesem wychowawczym, który wpłynął na rozumienie przez młodych ludzi ważnego, a często dziś błędnie rozumianego słowa: Ojczyzna.

Ostatnio zmienianyśroda, 04 maj 2016 22:21

O szkole

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Szkoła Podstawowa

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Gimnazjum

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Koła naukowe

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Życie w szkole

 • Kalendarium
 • Z życia uczniów
 • Dla uczniów
 • Dla rodziców

Log in