Szkoła Podstawowa

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELKĄ Grupy Sadowniczej „OWOC SANDOMIERSKI”

   W ramach realizacji programu „ŚNIADANIE DAJE MOC” uczniowie klasy II b, II c, II d oraz klasy III a i III b 02.11.2015r. wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielką Grupy Sadowniczej „OWOC SANDOMIERSKI” . Spotkanie poprowadziła Pani Joanna Wojtyszyn. Grupa Sadownicza to największy grupa producentów w rejonie Sandomierza. Od 2010 r. łączy doświadczonych sadowników, którzy żyją i pracują z rodzinami w sadach położonych w najczystszym regionie Unii Europejskiej  - historycznym regionie Sandomierza.
   Prowadząca zwróciła uwagę dzieci na piramidę zdrowego odżywiania oraz roli warzyw i owoców w diecie człowieka. Podkreśliła, jak ważne jest, aby jeść posiłek 5 posiłków dziennie i ograniczyć spożywanie słodyczy, które nie mają dobrego wpływu na nasze zdrowie. Pani Wojtyszyn uzmysłowiła uczniom, żeby pić zdrowe, najlepiej świeżo wyciśnięte soki i pokazała, jak można „wymieść” z organizmu trujące toksyny, a spożywać produkty bogate w błonnik. Dzieci wzięły udział w quzie, który zdały wzorowo, gdyż w październiku odbyło się wiele lekcji, które podkreślały, co robić, żeby być zdrowym i zdrowo się odżywiać. 
   Na koniec spotkania prowadząca wręczyła każdemu uczniowi pięknie wyglądające jabłka i poczęstowała sokiem, który nie zawierał cukru i konserwantów. Przedstawicielka Grupy Sadowniczej „OWOC SANDOMIERSKI” podkreśliła, że owoce wyhodowane w okolicach Sandomierza, najzdrowsze w Unii Europejskiej, są smaczne, zdrowe, mają wielki popyt  i jest w nich zdrowa fruktoza. 

 
Ostatnio zmienianyniedziela, 06 marzec 2016 20:12

O szkole

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Szkoła Podstawowa

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Gimnazjum

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Koła naukowe

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Życie w szkole

 • Kalendarium
 • Z życia uczniów
 • Dla uczniów
 • Dla rodziców

Log in