Szkoła Podstawowa

HARCERSKI START W NISKU

             23-24 października 2015 r. odbywał się Diecezjalny Start Harcerski „Płonie ognisko...”w Nisku. Naszą drużynę reprezentowali: Gabrysia Złotek, Norbert i Gabriel Grobelscy oraz zuszek – Oliwia Sułek.

 

            Po zakwaterowaniu w Zespole Szkół nr 2 odbyła się odprawa polowa a następnie młodsze dzieci miały zabawę inspirowaną obietnicą zucha, a harcerze brali udział w spotkaniu kominkowym. Obie grupy miały spotkanie z indianistą – dh Tomaszem. Późnym wieczorem rozpoczął się film Bella i Sebastian oraz Złodziejka książek.

            Następnego dnia wszyscy uczestniczyli we Mszy św. koncelebrowanej pod przewodnictwem ks. bpa Krzysztofa Nitkiewicza, który porównał życie harcerzy do sposobu życia Pana Jezusa i apostołów. Wędrowanie, gromadzenie przy ognisku, stawanie oko w oko z burza i innymi przeciwnościami, zmęczenie ale przede wszystkim poczucie wolności, które brało się z stąd, ze żyli dla innych.

            Kolejnym etapem spotkania była gra terenowa. Podczas gry uczestnicy poznawali historie i ciekawe miejsca miasta. Spotkanie zakończył apel podsumowujący. Dh Gabryś oraz Oliwia odebrali podziękowania i dyplomy podsumowujące grę miejską.

 

Beata Kocur 

Ostatnio zmienianyniedziela, 28 luty 2016 19:23

O szkole

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Szkoła Podstawowa

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Gimnazjum

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Koła naukowe

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Życie w szkole

 • Kalendarium
 • Z życia uczniów
 • Dla uczniów
 • Dla rodziców

Log in