Szkoła Podstawowa

Wycieczka do Kielc

  7 października 2015 r. uczniowie klasy II a, II d, III a i III b wzięli udział w wycieczce do Kielc. Program wycieczki obejmował udział w spektaklu teatralnym „Biały klaun” w Teatrze Lalki i Aktora „KUBUŚ” w Kielcach, uczestniczenie w lekcji teatralnej i zwiedzanie Muzeum Zabawki i Zabawy. Celem wycieczki było obcowanie z kulturą żywego słowa, integracja zespołów klasowych, zwrócenie uwagi na odpowiednie zachowanie w teatrze i w miejscach publicznych, a także uświadomienie dzieciom, jak na przestrzeni lat zmieniał się wygląd i sposób wykonania zabawek.

 

  Wycieczka rozpoczęła się od obejrzenia spektaklu „Biały klaun”. Była to historia o chłopcu, który nie rozróżniał kolorów. Wstydził się tego, że widział świat inaczej niż wszyscy. Chciał zostać cyrkowym klaunem, tak jak jego rodzice i martwił się, że daltonizm mu w tym przeszkodzi. Pewnego razu spotkał w lesie starego ślepca, który nauczył go rozpoznawania kolorów innymi zmysłami. Zaczął spostrzegać świat na swój własny sposób, pełniej i głębiej. Uświadomił sobie, że słabość może stać się siłą, a inny sposób patrzenia na świat nie znaczy wcale gorszy.

  Po spektaklu wszystkie dzieci wzięły udział w lekcji teatralnej, podczas której miały możliwość wejścia na scenę i poćwiczenia dykcji, co wcale nie było łatwą rzeczą. Zapoznały się także z nowymi pojęciami typu – dykcja, spektakl, antrakt, pantomima i mimika. Było przy tym wiele śmiechu i zabawy.

  Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Muzeum Zabawki i Zabawy. Dzieci miały okazję dotknąć starych zabawek i przyjrzeć się ich wykonaniu. Wiele zabawek wzbudziło ciekawość np.; stare konsole do gry, lalki Bolka i Lolka oraz pierwsze klocki LEGO, lalki z całego świata, zabawki historyczne i ludowe, modele samochodów i samolotów, a także wystawy interaktywne. Po zwiedzaniu dzieci mogły się pobawić na dziedzińcu Muzeum.

  Wycieczka zakończyła się ciepłym posiłkiem, po którym uczestnicy wycieczki udali się w powrotną drogę. Wszyscy byli zadowoleni, bo wycieczka przyniosła wiele wrażeń.

  Opiekę nad dziećmi sprawowały wychowawczynie – A. Markiewicz, A. Kwiecień, M. Kotwica, Z. Gilewska oraz rodzice, którym panie nauczycielki serdecznie dziękują za pomoc.
Ostatnio zmienianyniedziela, 28 luty 2016 18:11

O szkole

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Szkoła Podstawowa

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Gimnazjum

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Koła naukowe

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Życie w szkole

 • Kalendarium
 • Z życia uczniów
 • Dla uczniów
 • Dla rodziców

Log in