Szkoła Podstawowa

Projekt teatralny w naszej szkole

W kwietniu 2020  roku nasza szkoła przystąpiła do teatralnych projektów przygotowanych przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej w ramach wspólnego programu Samorządu Województwa Podkarpackiego, Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, Polskiego Radia Rzeszów oraz Telewizji Polskiej SA Oddział w Rzeszowie pn. „Wsparcie szkół i placówek w zajęciach pozalekcyjnych w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19”.

 W związku z tym, że Ilość zgłoszeń do projektu "Warsztaty teatralne" Teatru w sieci/NATENCZAS przekroczyła ustalony limit, drogą losowania wybrano 26 grup. Losowanie grup warsztatowych odbyło się drogą online  23 IV 2020 na teatralnym kanale YouTube: https://www.youtube.com/user/TeatrSiemaszkowej (losowanie uczestników warsztatów)

W losowaniu szczęście uśmiechnęło się do naszych uczennic z klasy VII d, które miały przyjemność od kwietnia do listopada 2020 (z przerwą wakacyjną) pracować nad tekstem „Balladyny” Juliusza Słowackiego. W rolę tytułowej bohaterki wcieliła się Milena Furtak, zaś Alinę zagrała Nikola Latawiec. Uczennice ćwiczyły role, poznając tajniki warsztatu aktora pod kierunkiem aktorki rzeszowskiego Teatru im. Wandy Siemaszkowej, pani Marioli Łabno-Flaumenhaft, zaś szkolnym koordynatorem działań została mgr Małgorzata Trościńska. 

Niestety, planowany finał w „żywym teatrze” nie mógł się odbyć ze względu na drugą falę epidemii, w związku z tym, 14 XII o godzinie 12.00,  na teatralnym kanale you tube odbędzie się finał on-line. 

 

O szkole

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Szkoła Podstawowa

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Gimnazjum

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Koła naukowe

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Życie w szkole

 • Kalendarium
 • Z życia uczniów
 • Dla uczniów
 • Dla rodziców

Log in