Szkoła Podstawowa

Zdrowie naszym skarbem

 

   „Dzieciństwo jest tym okresem w życiu człowieka, w którym kształtują się jego postawy determinujące aktualne i przyszłe zachowania dotyczące zdrowia, utrwalone wówczas przyzwyczajenia i nawyki decydujące o jego późniejszym stylu życia”.

   Zgodnie z programem realizowanej innowacji pedagogicznej z promocji zdrowia oraz tematyki tygodnia „Zdrowie naszym skarbem” w oddziałach przedszkolnych 0 a, 0b, 0c przeprowadzono szereg zajęć o tematyce zdrowotnej. Dzieci poznały piramidę zdrowia, stworzyły plakaty zdrowych i niezdrowych produktów. Dzieci przyniosły swoje ulubione owoce i wykonały szaszłyki owocowe. Każdego dnia staramy się motywować dzieci do spożywania zdrowych produktów - warzyw, owoców, nasion oraz zwracamy uwagę na ruch. W pogodne dni dzieci spacerują po najbliższym otoczeniu a w chłodne dni korzystają z sali gimnastycznej. W dniu 18 listopada 2020 r. zorganizowano spotkanie z panią dr M. Przywara. Pani stomatolog zapoznała dzieci z zasadami właściwego szczotkowania zębów i dbania o higienę jamy ustnej. Dzieci dowiedziały się jak należy posługiwać się szczoteczką, jakie ruchy wykonywać, aby jak najdokładniej czyścić zęby, jak często zmieniać szczoteczkę. Pani doktor uwrażliwiła również dzieci na potrzebę jedzenia owoców i warzyw w różnej postaci i ograniczenia spożywania słodyczy. Dzieci były bardzo zainteresowane i zadawały dużo pytań. Bardzo dziękujemy Pani doktor za spotkanie. 

Ostatnio zmienianywtorek, 24 listopad 2020 07:35

O szkole

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Szkoła Podstawowa

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Gimnazjum

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Koła naukowe

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Życie w szkole

 • Kalendarium
 • Z życia uczniów
 • Dla uczniów
 • Dla rodziców

Log in