Szkoła Podstawowa

Dzień Papieski 2020

„TOTUS TUUS”

W październiku obchodzimy XX Dzień Papieski pod hasłem: „TOTUS TUUS”. Nawiązuje ono do zawołania biskupa Karola Wojtyły, w którym oddaje swe losy w ręce Matki Bożej „Cały Twój" Maryjo. To hasło przyświecało Janowi Pawłowi II, gdy został wybrany na Stolicę Apostolską jako następca św. Piotra i prowadziło go przez cały pontyfikat.

Aby upamiętnić 42. Rocznicę Pontyfikatu naszego Patrona DH im. Szarych Szeregów oraz GZ Mega Brysie wzięli aktywny udział w obchodach Dnia Papieskiego. Starsi harcerze zadbali o oprawę liturgiczną: czytania, Psalm, modlitwa wiernych, a zuchy przyniosły do ołtarza dary.

W tym dniu, jak co roku druhny i druhowie uczestniczyli w zbiórce funduszy na rzecz Dzieła Nowego Tysiąclecia dla uzdolnionej młodzieży. Także niektórzy uczniowie naszej szkoły pamiętali o zapaleniu zniczy przed pomnikiem św. Jana Pawła II.

Warto przypomnieć słowa naszego Wielkiego Rodaka, które wypowiedział 15 sierpnia 1991 r. podczas spotkania na ŚDM w Częstochowie:

„Drogie dziewczęta i chłopcy, oto zadanie, jakie wam zostawia Matka Boża: wzrastajcie jako osoby, rozwijajcie talenty właściwe dla ciała i dla duszy, wzrastajcie jako chrześcijanie w dążeniu do świętości; wzrastajcie jako świadkowie Chrystusa, który jest "światłością świata" (J 8,12).”

Niech jego słowa i czyny zawsze będą żywe w naszych sercach i przede wszystkim w życiu codziennym.

O szkole

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Szkoła Podstawowa

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Gimnazjum

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Koła naukowe

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Życie w szkole

 • Kalendarium
 • Z życia uczniów
 • Dla uczniów
 • Dla rodziców

Log in