Szkoła Podstawowa

PASOWANIE NA UCZNIÓW KLASY I

   Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II  są już pełnoprawnymi uczniami. 29 września odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. 

   W podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym,pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Katarzyna Stępiń  dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 2 " i dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów, a wychowawczynie rozdały uczniom pamiątkowe dyplomy i książki.

   Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zaśpiewali piosenki, recytowali wiersze oraz zaprezentowali krótki układ taneczny Letkiss.

   W tej wyjątkowej chwili pani Dyrektor oraz obecny na uroczystości pan wójt Leszek Surdy, pogratulowali dzieciom zaprezentowanych umiejętności.  Niespodziankę swoim młodszym kolegom sprawili uczniowie z Samorządu Szkolnego,  wręczając pierwszoklasistom czerwonego goździka. Następnie przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia, podziękowania oraz słodki poczęstunek. 

   Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, dziadków, bliskich. 

Ostatnio zmienianyśroda, 21 październik 2020 07:10

O szkole

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Szkoła Podstawowa

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Gimnazjum

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Koła naukowe

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Życie w szkole

 • Kalendarium
 • Z życia uczniów
 • Dla uczniów
 • Dla rodziców

Log in