Szkoła Podstawowa

Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny

"Ukochany jest posłany"
Cały październik br. obfitował w misyjne wydarzenia. Wiele osób włączyło się w różaniec wielojęzyczny. Nie tylko naszych uczniów, ale też rodziców. W szkole zostały przeprowadzone katechezy misyjne. Niedziela, 20 października była wielkim dziękczynieniem, za dar misji, bo każdy ochrzczony jest powołany do głoszenia Dobrej Nowiny na całym świecie.

Podczas warsztatów misyjnych w Domu Parafialnym wędrowaliśmy przez kontynenty:
·    Afryka to tor przeszkód przygotowany przez Jakuba, Dominika, Milenę i Oliwkę;
·    Ameryka z indiańskimi pióropuszami i tańcem kowbojskim prowadzonym przez Antosię i Zosię;
·    Australia była pełna kolorowych kwiatów fantastycznie robionych przez Nikolę z mamą oraz zawodami wędkarskimi na Oceanie Spokojnym prowadzonymi przez Bartka;
·    Azja to między innymi kraj kwitnącej wiśni, gdzie z Zuzią i Julią robiliśmy wachlarze do japońskiego kimona;

 

Julia i Michalina przy akompaniamencie p. Katarzyny, śpiewały misyjne piosenki. Było bardzo radośnie. Wszystkie podróże kontynentalne rozpoczęte były w Europie francuskim tańcem, informacjami o misjach, barwach różańcowej koronki i tegorocznym haśle Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego: "Ochrzczeni i posłani". Dziękujemy ks. Damianowi Sz. za nagłośnienie, zdjęcia i reklamę warsztatów, ks. Przemysławowi za pomoc, słodką niespodziankę ks. Damianowi B. - naszemu duchowemu opiekunowi, a przede wszystkim księdzu proboszczowi za wprowadzenie w tematykę misyjną, zakup materiałów, wspólny taniec i kapłańskie błogosławieństwo. Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy włączyli się aktywnie w przygotowanie NMM. Każdy z nas jest ukochany i posłany. Pamiętajmy o naszych misjonarzach w modlitwie i wspierajmy ich materialnie.

O szkole

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Szkoła Podstawowa

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Gimnazjum

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Koła naukowe

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Życie w szkole

 • Kalendarium
 • Z życia uczniów
 • Dla uczniów
 • Dla rodziców

Log in