Szkoła Podstawowa

Wycieczka klasy 5b

W piątek 27 września 2019 roku klasa V b wraz z wychowawczynią Renatą Modras, panią Anetą Brzezińską i dwiema mamami udała się na integracyjną wycieczkę z okazji Dnia Chłopaka do pobliskiego Sandomierza. Zwiedzając to piękne, atrakcyjne turystycznie miasto, z miłą ciekawie opowiadającą o jego historii przewodniczką, dowiedzieliśmy się o nim wiele interesujących faktów i poznaliśmy legendy z nim związane.

Przeszliśmy podziemną trasę turystyczną, odwiedziliśmy Zbrojownię Rycerską, w której mieliśmy okazję wybróbować średniowieczne narzędzia tortur oraz poprzebierać się w średniowieczne stroje.
W Muzeum Diecezjalnym - Domu Długosza zachwyciło nas bogactwo eksponat
ów, a w kryptach kościoła Świętego Józefa najwięcej emocji budziły w nas zmumifikowane zwłoki sandomierskiej wojewodzianki Teresy Izabeli Morsztynówny. Spacer po wąwozie Królowej Jadwigi był dla nas czystą przyjemnością, dzięki sprzyjającej, słonecznej aurze.

W drodze powrotnej na rynek każdy uczestnik wycieczki dotknął krzemienia pasiastego - kamienia optymizmu w nadziei, że będzie on nam zawsze towarzyszył. Po zjedzeniu smacznej pizzy i zakupie pamiątek, pełni wrażeń wróciliśmy do Gorzyc.Więcej zdjęć TUTAJ

O szkole

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Szkoła Podstawowa

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Gimnazjum

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Koła naukowe

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Życie w szkole

 • Kalendarium
 • Z życia uczniów
 • Dla uczniów
 • Dla rodziców

Log in