Szkoła Podstawowa

Klasa VIIIa w Tatrach i Krakowie

W dniach od 9-11.09.2019r. klasa VIII ,,a’’ wraz z zaprzyjaźnionymi kolegami z klasy VIII ,,b’’ oraz opiekunkami – panią Justyną Świerkulą i panią Małgorzatą Prucnal udała  się na długo wyczekiwaną wycieczkę.

Wczesnym rankiem zwarci i gotowi wyruszyliśmy w poszukiwaniu przygód i wrażeń do Bukowiny Tatrzańskiej. Po zakwaterowaniu w hotelu „Stasinda” i przepysznym obiedzie z góralskich specjałów pojechaliśmy do Zakopanego.  Spacerowaliśmy po najsłynniejszym deptaku w Polsce –Krupówkach. Na turystów czeka tam wiele atrakcji. Zobaczyliśmy uginające się stragany z różnymi wytworami działalności ludowej- kierpce, ciupagi, korale, oscypki ,wełniane skarpety… Wsłuchiwaliśmy się w góralską gwarę, skosztowaliśmy regionalnych potraw. Zwiedziliśmy Muzeum Tatrzańskie im.Tytusa Chałubińskiego i neoromański kościół pw. św. Rodziny. Oczywiście zakupiliśmy pamiątki, zrobiliśmy zdjęcia i pod wieczór wróciliśmy do miejsca noclegowego. Przed kolacją chętni mogli skorzystać z kąpieli w basenie, aby się zregenerować i przygotować na kolejny dzień. Wieczór podsumowaliśmy wspólnym ogniskiem, pieczeniem kiełbasek i wymianą wrażeń z pierwszego dnia pobytu.

Kolejny dzień spędziliśmy w górach. Słoneczna pogoda sprzyjała podziwianiu przepięknych górskich widoków. Mimo iż trasa była wymagająca, to dzięki doświadczonemu przewodnikowi udało nam się dotrzeć do Czarnego Stawu Gąsienicowego i pokonać  ok. 15 km. Po drodze mieliśmy możliwość zatrzymania się w schronisku Murowaniec, aby chwilę odsapnąć. Mimo zmęczenia wszystkim uczestnikom udało się dotrzeć do zamierzonego celu. Zapierające dech w piersiach widoki zrekompensowały nasze zmęczenie.

Utrudzeni, ale szczęśliwi czekaliśmy z niecierpliwością na następny dzień, tym razem w Krakowie. W mieście królów odwiedziliśmy podziemia Sukiennic, które znajdują się pod główną płytą Rynku Głównego. Będąc w podziemiach czuliśmy się, jakbyśmy byli w dawnym Krakowie. Była to podróż w czasie, dzięki której mogliśmy poczuć atmosferę panującą na średniowiecznym rynku. Nowoczesne techniki multimedialne przeniosły nas do Krakowa sprzed siedmiuset lat. To jednak nie koniec atrakcji w tym mieście. Wzięliśmy jeszcze udział w ,,grze miejskiej’’. Polegała ona na tym, że od przewodnika otrzymaliśmy zadania, które musieliśmy wykonać w grupach. Ta gra miała na celu poznanie Krakowa w troszeczkę inny sposób, uczyła samodzielności, spostrzegawczości, bystrości i przede wszystkim inteligencji. Uczestnicy przemieszczali się po rynku krakowskim wg określonego planu. Każda z grup otrzymała specjalnie przygotowane mapy z instrukcjami i podpowiedziami. W czasie tej gry  każdy z ogromnym zapałem i zaangażowaniem starał się odkrywać tajemnice Krakowa.
To był wspaniały czas, który pozwolił nam wzbogacić naszą wiedzę, poobcować z naturą, poznać inną kulturę, zachwycić się pięknem nieprzemijającego Krakowa, a przede wszystkim pobyć ze sobą. Dziękujemy opiekunkom za czas, który nam poświęciły i miłą atmosferę.Więcej zdjęć TUTAJ
Więcej w tej kategorii: « Ognisko klasy 7a Wycieczka klasy 5b »

O szkole

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Szkoła Podstawowa

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Gimnazjum

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Koła naukowe

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Życie w szkole

 • Kalendarium
 • Z życia uczniów
 • Dla uczniów
 • Dla rodziców

Log in