Aktualności

Podkarpacka Konferencja Równać Szanse

 • Napisane przez  Elżbieta Magda-Cendrowska
 • Dział: Stowarzyszenie
 • Czytany 1020 razy

20 czerwca 2017 r. siedmioosobowa reprezentacja uczestników projektu Na skrzyżowaniu marzeń wraz ze swoimi trenerkami: mgr Martą Dendurą i mgr Elżbietą Magdą - Cendrowską wzięła udział w Podkarpackiej Konferencji Równać Szanse, która odbyła się w Rzeszowie w Wojewódzkim Domu Kultury. Celem Podkarpackiej Konferencji Równać Szanse jest promocja Programu, jego założeń, filozofii działania, prowadzonych konkursów oraz publikacji wydawanych w ramach Programu.

Konferencja miała na celu także promowanie najlepszych projektów zrealizowanych w ramach Programu oraz organizacje i instytucje wyróżniające się w sposobie realizacji projektów. W czasie konferencji nasi uczestnicy wysłuchali wystąpienia kierownika programu RÓWNAĆ SZANSE z Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży w Warszawie – p. Artura Łęgi (który niejednokrotnie gościł w Gorzycach, wizytując nasze projekty), wykładu p. Aleksandry Gładys z Uniwersytetu Warszawskiego na temat: „Młodzieżowi Liderzy Programu Równać Szanse – kluczowy element Programu”, a także uczestniczyć w prezentacjach projektów modelowych, w warsztatach, oglądać prezentacje innych gości konferencji – realizatorów Programu, przeprowadzać wywiady, udzielać wywiadów, zawierać ciekawe znajomości i kontakty i - co równie istotne – zaprezentować swój projekt i swoje dotychczasowe dokonania. Na koniec odbył się panel dyskusyjny Czy udział w Programie Równać Szanse daje większe możliwości rozwoju osobistego i podnosi kompetencje społeczne młodych ludzi?

Uczestnictwo w Konferencji dało naszym uczestnikom projektu poczucie, że robią coś ważnego dla siebie i środowiska, że są ludźmi aktywnymi, że dzięki projektowi mogą doświadczyć czegoś wyjątkowego, co zaowocuje w przyszłości. Zrozumieli, że należą do wyjątkowej, i z każdym rokiem większej grupy, ludzi aktywnych, pomysłowych, którym chce się coś robić, którzy fakt mieszkania w małej miejscowości przekuwają na swój sukces życiowy. Wszystko to dzieje się przy pomocy dorosłych, którzy ich zarażają swoim entuzjazmem, pociągają za sobą i pozwalają młodym realizować swoje pomysły i pasje.

(Filmy i wywiady można obejrzeć na stronie projektu.)Więcej zdjęć tutaj
Ostatnio zmienianyczwartek, 20 lipiec 2017 10:24

O szkole

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Szkoła Podstawowa

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Gimnazjum

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Koła naukowe

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Życie w szkole

 • Kalendarium
 • Z życia uczniów
 • Dla uczniów
 • Dla rodziców

Log in