Aktualności

Z pracy koła chemicznego

      Członkowie Koła Chemicznego zostali poproszeni o zaprezentowanie efektownych doświadczeń chemicznych w dniu 4 kwietnia podczas Dni Otwartych w szkole podstawowej. Odbiorcami pokazów miały być przedszkolaki z klas zerowych.

Młodzi chemicy z entuzjazmem pracowali, wyszukiwali i przygotowywali  takie doświadczenia, które zainteresowałyby maluchów. Wybrali sztuczki z wodą, zabawy z ogniem,  kolorową chemię, zaprezentowali doświadczenia z gazami, również  z tymi, które są niebezpieczne i spalają się wybuchowo. Pokazali jak „chemik suszy pranie”,  „chemiczną lokomotywę”, „chemicznego węża”, „ocean w butelce” i „wulkan chemiczny”. Obserwując reakcje maluchów, można było stwierdzić,  że pokazy  bardzo się podobały.  Uczestnicy Koła Chemicznego wykazali się dużą sprawnością manualną podczas wykonywania doświadczeń, posługiwali się substancjami chemicznymi zachowując szczególne środki bezpieczeństwa. Opiekun koła Alina Mokrzak.


Więcej zdjęć tutaj
Ostatnio zmienianywtorek, 18 kwiecień 2017 00:00

O szkole

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Szkoła Podstawowa

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Gimnazjum

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Koła naukowe

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Życie w szkole

 • Kalendarium
 • Z życia uczniów
 • Dla uczniów
 • Dla rodziców

Log in