Aktualności

Gimnazjaliści na pokazie filmu "Zapora".

03.03.2017 r. w Środowiskowym Domu Kultury w Gorzycach uczniowie klas trzecich Gimnazjum im. Jana Pawła II obejrzeli film pt. "Zapora" o majorze Hieronimie Dekutowskim, urodzonym w Tarnobrzegu, żołnierzu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. Major Dekutowski był oficerem AK, członkiem Delegatury Sił Zbrojnych i Zrzeszenia WiN, cichociemnym, dowódcą oddziałów partyzanckich. Odznaczony Krzyżem srebrnym Orderu Virtuti Militari. Został zamordowany w 1949 roku, jest ofiarą terroru komunistycznego. Gimnazjaliści wysłuchali również wykładu pana Piotra Dumy o represjach komunistycznych wobec „Żołnierzy Wyklętych”.

 

O szkole

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Szkoła Podstawowa

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Gimnazjum

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Koła naukowe

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Życie w szkole

 • Kalendarium
 • Z życia uczniów
 • Dla uczniów
 • Dla rodziców

Log in