Aktualności

Bądźcie świadkami miłosierdzia

Jan Paweł II prosił nas o wyobraźnię miłosierdzia”.

 

Dnia 13 października 2016r., odbyła się XVI Ogólnopolska Pielgrzymka Szkół im. Jana Pawła II do Częstochowy. Hasłem przewodnim pielgrzymki były słowa nawiązujące do obchodzonego w kościele Roku Miłosierdzia: „Jan Paweł II - Bądźcie świadkami miłosierdzia”.

 

O godz. 11.00 duszpasterz szkół im. Jana Pawła II, ksiądz biskup Henryk Tomasik koncelebrował uroczystą Mszę Świętą z udziałem 370 pocztów sztandarowych. 

W homilii biskup radomski, przypomniał, że  „Ten rok przeżywamy w duchu refleksji nad tym wymiarem nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II, ten Dzień Papieski jest zachętą do tego, aby być świadkiem miłosierdzia. Tu na Jasnej Górze prosimy Matkę Najświętszą o pomoc, aby żyć tak, jak Maryja, aby naśladować Pana Jezusa przez nasze czyny dobroci. To jest nasze wielkie zadanie”.

Mimo niesprzyjającej pogody na placu przed Szczytem zgromadziło się ok. 18 tys. dzieci i młodzieży. Pośród tej wielkiej liczby uczestników znalazły się także uczennice Gimnazjum im. Jana Pawła II: Wiktoria R. i Gabriela P. oraz p. Beata Kocur – reprezentująca Szkołę Podstawową nr 2 im. Jana Pawła II.

Organizatorzy zjazdu przekazali zebrane podczas spotkania fundusze na pomoc finansową dla hospicjum dziecięcego na Podkarpaciu, a także dla rodziny repatriantów z Kazachstanu.

Na zakończenie Eucharystii odczytano Akt Zawierzenia Matce Bożej oraz list do papieża Franciszka. 

O szkole

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Szkoła Podstawowa

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Gimnazjum

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Koła naukowe

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Życie w szkole

 • Kalendarium
 • Z życia uczniów
 • Dla uczniów
 • Dla rodziców

Log in