Aktualności

Mila Gimnazjalisty - Mistrzostwa Gminy w Biegach Przełajowych

Młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych uczestniczyła w imprezie sportowej „Mila Gimnazjalisty” zorganizowanej przez klub sportowy SPRINT.
W zawodach wzięło udział 96 uczniów ze wszystkich szkół z terenu gminy Gorzyce. Zawodnicy w zależności od kategorii zakwalifikowania pobiegli na dystansach 800, 1000, 1200 i 1500 metrów. - Tegoroczne zawody cieszyły się dużą frekwencją.
Wśród uczniów szkół podstawowych w kategorii „klasy piąte i młodsi” wśród dziewcząt najlepsza była Natalia Bielecka z SP2 w Gorzycach, druga Maja Dul z SP Sokolniki, trzecia Gabriela Rutyna z SP Furmany. Wśród chłopców najszybciej pobiegł Antoni Łukawski z SP Sokolniki, tuż za nim Aleksander Jędrzejewski z SP Furmany, trzeci – Jakub Czech z SP 2 Gorzyce. W kategorii „klasy szóste” najszybsza była Weronika Warzycka z SP 1 Gorzyce, tuż za nią na linię mety przekroczyła Kinga Orłowska z SP 2 Gorzyce, trzecia zaś była Emila Łukawska z SP Sokolniki. Wśród chłopców pierwszy był Sławomir Wilk z SP Furmany, drugi Patryk Chciuk z SP 2 Gorzyce, trzeci Mateusz Sobowiec z Gorzyc.
W kategorii gimnazja „klasy drugie i młodsi” wśród dziewcząt najlepsza była Julia Jazownik z Wrzaw, druga Weronika Szulc z Gorzyc, trzecia Aleksandra Duma z Wrzaw. Natomiast w męskiej drużynie najlepszy był Adrian Wojtanowski, drugi Jakub Woźniak, trzeci Wiktor Solarczyk – wszyscy zawodnicy do uczniowie gimnazjum w Gorzycach. W kategorii „klasy trzecie” wśród dziewcząt najszybciej pobiegła Patrycja Solarczyk z Gorzyc, tuż za nią na podium uplasowała się Aleksandra Cetnarska z Wrzaw, trzecia była Gabriela Wróbel również uczennica gimnazjum we Wrzawach. Wśród chłopców najkrótszy czas biegu miał Dominik Toś z Wrzaw, drugi był Kamil Warzycki z Gorzyc, trzeci Karol Burczy również uczeń gorzyckiego gimnazjum.
Zawodnicy walczyli o najwyższe noty dla siebie, ale także zbierali punkty dla swoich szkół. Najwyższe wyniki uzyskali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gorzycach, drugie miejsce przypadło Szkole Podstawowej w Sokolnikach, trzecie Szkole Podstawowej w Furmanach. Niekwestionowanym zwycięzcą wśród w starszej grupie było Gimnazjum w Gorzycach, drugie miejsce Gimnazjum we Wrzawach, trzecie – w Sokolnikach.
Dekoracji wszystkich zwycięzców dokonali: Leszek Surdy – wójt Gorzyc, Sylwester Kotwica – dyrektor Zespołu Szkół w Gorzycach, Jakub Osuch - kierownik Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz przedstawiciele klubu sportowego „Sprint” – prezes Tomasz Wójcik, Marcin Korzonek oraz Robert Pasieczny.
Dziękuję przede wszystkim nauczycielom, którzy przygotowali do zawodów swoich uczniów, a wam drodzy zawodnicy gratuluję zwycięstwa – mówił wójt, Leszek Surdy.
Więcej zdjęć tutaj
Ostatnio zmienianypiątek, 20 maj 2016 08:33

O szkole

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Szkoła Podstawowa

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Gimnazjum

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Koła naukowe

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Życie w szkole

 • Kalendarium
 • Z życia uczniów
 • Dla uczniów
 • Dla rodziców

Log in