Aktualności

Uroczyste zakończenie projektu "Bądźmy dalEKOwzroczni"

 • Napisane przez  Elżbieta Magda-Cendrowska
 • Dział: Stowarzyszenie
 • Czytany 773 razy

30 października w Szkole podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach odbyło się uroczyste zakończenie realizacji projektu Bądźmy dalEKOwzroczni. Projekt znalazł się w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu grantowego Równać Szanse 2018 Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Sponsorem programu jest Polsko – Amerykańska Fundacja Wolności. Celem projektu było zdobywanie i doskonalenie kompetencji społecznych, które młodzież osiągała, ucząc się proekologicznych postaw konsumenckich i wdrażając w życie zasady filozofii ZERO WESTE we własnych domach, wśród społeczności szkolnej oraz w środowisku lokalnym.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Sekretarz Rady Gminy, dyrektorzy i nauczyciele sąsiednich szkół, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły, a także beneficjenci projektu: uczniowie klas ósmych i ubiegłoroczni absolwenci.
W czasie spotkania uczestnicy projektu zaprezentowali swoje osiągnięcia z piętnastomiesięcznej pracy, przedstawili wstrząsający raport o stanie Ziemi, a także przeprowadzili debatę na temat: Czy jednostka ma wpływ na stan naszej planety? W debacie wzięli udział zaproszeni goście oraz uczennica naszej szkoły z klasy VIa. Młodzież połączyła się również przez Internet z dr inż. Szymonem Gackowskim z Krakowa, mentorem i trenerem szkolącym ich w nurcie Leave No Trace, który przybliżył zebranym założenia filozofii ZERO WESTE.
Na koniec części oficjalnej dyrektor szkoły i koordynator projektu – Sylwester Kotwica oraz trenerki: Elżbieta Magda – Cendrowska i Zofia Gołąbek podziękowali młodzieży za pracę i wręczyli nagrody. Potem odbył się poczęstunek dla młodzieży pracującej w projekcie oraz zaproszonych gości.

ZDJĘCIA

O szkole

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Szkoła Podstawowa

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Gimnazjum

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Koła naukowe

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Życie w szkole

 • Kalendarium
 • Z życia uczniów
 • Dla uczniów
 • Dla rodziców

Log in