Biblioteka

Narodowy program rozwoju czytelnictwa

 • Napisane przez  Halina Sadrakuła, Halina Mękal
 • Dział: Biblioteka
 • Czytany 1279 razy
W ramach programu zorganizowaliśmy:

 • Ankietę na temat wyborów czytelniczych uczniów – omówienie ankiety z uczniami, rozpoznanie ich zainteresowań czytelniczych, zakup książek
 • Rozmowy z nauczycielami j. polskiego – wskazanie wartościowych publikacji literatury polskiej i światowej, z nauczycielami nauczania początkowego – wskazanie bajek, baśni i innych książek literatury dziecięcej
 • Podjęliśmy współpracę z Gminną Biblioteką Publiczną w Gorzycach, która polega na wymianie informacji o wyborach czytelniczych uczniów, wydarzeń oraz akcji czytelniczych
 • Maraton głośnego czytania W dniach 8. 05 – 12. 05 2017r. w naszej bibliotece odbył się maraton głośnego czytania dzieciom z okazji XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2017, pod hasłem: ,,BIBLIOTEKA OCZYWIŚCIE”. Miał on na celu podkreślenie roli czytania i bibliotek oraz zwiększenie zainteresowania książką. Do biblioteki szkolnej w umówionym czasie przychodziły dzieci z klas O- 3 i wsłuchiwały się w treść czytanych głośno książek. Czytającymi byli nauczyciele oraz chętni uczniowie. Dzieciom ta forma czytania bardzo się podobała i aktywnie brały udział w dyskusji na temat przeczytanych książek.
 • Akcję pod hasłem „ Młodzież czyta”. W dn. 16-17-18 maja uczniowie do skrzynki życzeń czytelniczych wrzucali swoje propozycje tytułów, autorów, serii wydawniczych do zakupu do biblioteki szkolnej. „Harcerze czytają dzieciom” W dn.5 czerwca wspólnie z gromadę zuchową Megabrysie czytaliśmy dzieciom książki z serii „Przygody Kubusia Puchatka. Zuchy przy okazji zdobywały sprawność –czytelnika W dn. 5- 9 czerwca odbyła się akcja „Czytanie na trawie” w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem „Czytanie zbliża”. Od 12 czerwca rozpoczyna się akcja „ Wypożycz książkę na wakacje”- uczniowie mogą wypożyczyć książkę na wakacje sobie, a także swoim rodzicom.
Zachęcamy wszystkich do wypożyczania książek!

Ostatnio zmienianypiątek, 16 czerwiec 2017 11:35

O szkole

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Szkoła Podstawowa

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Gimnazjum

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Koła naukowe

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Życie w szkole

 • Kalendarium
 • Z życia uczniów
 • Dla uczniów
 • Dla rodziców

Log in