Biblioteka

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2015

Po raz kolejny na całym świecie październik obchodzony był jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

W tym roku tematem przewodnim święta było hasło: „Biblioteki szkolne rządzą”
Do obchodów przyłączyła się również nasza biblioteka szkolna podejmując działania promujące bibliotekę i czytelnictwo. Na terenie szkoły pojawiły się plakaty informujące o międzynarodowym miesiącu bibliotek szkolnych i plan obchodów. Biblioteka szkolna zaplanowała konkursy z nagrodami i akcje zarówno dla szkoły podstawowej i gimnazjum. 
Zorganizowana została wystawa pt. „Biblioteki szkolne rządzą”.  Quiz wiedzy ogólnej „Pudło wiedzy” z rozdzieleniem na poziom wiedzy dla szkoły podstawowej: kl. IV – VI i gimnazjum. Quiz trwał cały miesiąc, a zadaniem każdego uczestnika quizu było wylosowanie 3 pytań w każdym tygodniu i udzielenie na nie odpowiedzi.
Zwycięzcami quizu zostali:
Szkoła Podstawowa - I miejsce ex aequo Oliwia Balmas – kl. IV a Dominika Zbieg – kl. IV a II miejsce – Michał Bielecki – kl. IV a III miejsce – Kacper Jóźwik – VI a
Gimnazjum - I miejsce ex aequo -Jan Trościński - kl. III a Marta Jóźwik – kl. II a II miejsce - Gabriela Kularz – kl. II a 
„Tydzień” pisania listów do biblioteki” (dla uczniów gimnazjum) Zadaniem uczestników konkursu było napisanie listu do biblioteki, w którym należało przedstawić swoje propozycje książek wartych przeczytania lub zachęcić innych do korzystania z zasobów biblioteki. Spośród listów „przysłanych” do biblioteki wyróżniono list napisany przez ucz. z kl. II a - Martę Jóźwik. 
Konkurs plastyczny dla uczniów ze szkoły podstawowej z klas I-III- „ Laurka dla biblioteki”. Zadaniem uczniów było wykonanie laurki z życzeniami dla biblioteki. Prace wykonane przez uczniów były bardzo piękne i pomysłowe. I miejsce – Amelia Węska z klasy III a II miejsce –Krystian Nowak z klasy III b III miejsce – Kacper Kruszewski z klasy II d Zwycięzcy konkursów otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. 
Chodź poczytam ci bajeczkę, czyli starszy czyta młodszemu – czytanie baśni H. CH. Andersena. Uczennice gimnazjum czytały bajki i baśnie maluchom z przedszkola, uczniom klas I –III szkoły podstawowej. 
Akcja „Książka nowa nieczytana w bibliotece pożądana” (dla gimnazjalistów)  Akcja „ Pozostaw po sobie pamiątkę - Podaruj książkę bibliotece” (dla uczniów szkoły podstawowej) W wyniku przeprowadzonej akcji biblioteka zyskała kilkanaście książek o różnej tematyce. 
Kiermasz taniej książki Księgarni Wysyłkowej Tuliszków i wydawnictwa Publicat. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli. Ze sprzedaży biblioteka otrzymała książki – gratisy.
Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej bibliotece przebiegły w miłej i serdecznej atmosferze.
Ostatnio zmienianyśroda, 02 grudzień 2015 21:51
Więcej w tej kategorii: JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM. »

O szkole

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Szkoła Podstawowa

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Gimnazjum

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Koła naukowe

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Życie w szkole

 • Kalendarium
 • Z życia uczniów
 • Dla uczniów
 • Dla rodziców

Log in