Szkoła Podstawowa

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK W DOMU, W SZKOLE, NA ULICY....

,,Wszystkie sześciolatki ważne znaki znają
i zasad bezpieczeństwa wszędzie przestrzegają".

W ramach realizacji tematyki tygodnia ,,Jesteśmy bezpieczni” w oddziałach zerowych organizowane były różnorodne zajęcia i zabawy.

17 września odbyło się spotkanie z policjantami z Komisariatu Policji w Gorzycach. Podczas pogadanki i prezentacji multimedialnej policjanci przekazali dzieciom cenne informacje dotyczące zasad bezpiecznego poruszania się po drodze i właściwego przechodzenia przez jezdnię. Przestrzegali przed spotkaniami z nieznajomymi osobami i zabawami z obcymi zwierzętami oraz udzielali rad jak wówczas należy się zachować. Przypomnieli również o konieczności noszenia elementów odblaskowych. Sześciolatki dowiedziały się jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Tego dnia wybraliśmy się również na skrzyżowanie w celu obserwacji ruchu ulicznego, rowerzystów i pieszych oraz poznania niektórych znaków drogowych i ich znaczenia. Wykorzystując zdobytą wiedzę podczas wizyty funkcjonariuszy dzieci zastosowały praktyczne ćwiczenia w prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię w oznaczonych miejscach. Na kolejnych zajęciach przyswoiły sobie numery alarmowe najważniejszych służb ratowniczych i dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorem. Poznały cechy pozytywne i negatywne wynikające z korzystania z komputera i Internetu. Spędzały czas na placu zabaw, przestrzegając zasad bezpiecznego korzystania z urządzeń. Poszerzały swoją wiedzę poprzez: zabawy ruchowe, dydaktyczne, tematyczne, rozwiązywanie zagadek, naukę wiersza ,,Na skrzyżowaniu”, słuchanie piosenek, oglądanie filmów edukacyjnych na YouTube: ,, Bezpieczne zachowania”, ,,Przejście dla pieszych”, ,,Ostrożnie z obcymi” oraz wykonywanie prac plastycznych różnymi technikami.
Podsumowaniem tygodnia realizowanej tematyki był quiz na temat wiedzy o bezpieczeństwie, który okazał się świetną zabawą, a także utrwaleniem wiadomości o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.
Oczywiście tematykę bezpieczeństwa w naszej koncepcji pracy będziemy nadal kontynuować, gdyż szczęśliwe dziecko - to bezpieczne dziecko.

 Więcej zdjęć TUTAJ

O szkole

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Szkoła Podstawowa

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Gimnazjum

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Koła naukowe

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Życie w szkole

 • Kalendarium
 • Z życia uczniów
 • Dla uczniów
 • Dla rodziców

Log in