Szkoła Podstawowa

Najmłodsi uczniowie w pracowni chemicznej

15 czerwca uczniowie kl. 2 a, 3 a, 3 b, 3 c wzięli udział w bardzo ciekawych zajęciach, które przygotowali uczniowie kl. 2 i 3 Gimnazjum w Gorzycach pod kierunkiem pani nauczycielki chemii mgr Aliny Mokrzak.

Ola, Klaudia, Kacper, Kuba i Mateusz zaprezentowali ciekawe doświadczenia chemiczne pod hasłem „Powietrze- coś czy nic?”. Pokazali, jak zbadać skład powietrza, jakie właściwości mają jego główne składniki: tlen, azot i dwutlenek węgla. Dzieci dowiedziały się, że tlen podtrzymuje palenie, a azot i dwutlenek węgla gaszą płomień. Nauczyły się, że wodór jest najlżejszym z gazów, a dwutlenek węgla jest cięższy od powietrza.
Uczniowie podczas różnych doświadczeń poznali także gazy niebezpieczne i palne, jak wodór i butan. Obserwowali kontrolowany wybuch, co było dla oglądających dużą atrakcją. Najbardziej podobały się doświadczenia „chemiczna lokomotywa”, „samo pompujący balonik” i „zimny ogień”. Dzieci uważnie obserwowały, a po zajęciach długo dyskutowały.
Panie nauczycielki nauczania początkowego M. Kotwica, E. Biłejszys, A. Bielecka i M. Bodzioch bardzo serdecznie dziękują młodzieży i pani Alinie Mokrzak za bardzo ciekawą lekcję i nowe doznania. Przed wakacjami takie wiadomości będą dzieciom bardzo przydatne.Więcej zdjęć TUTAJ

O szkole

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Szkoła Podstawowa

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Gimnazjum

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Koła naukowe

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Życie w szkole

 • Kalendarium
 • Z życia uczniów
 • Dla uczniów
 • Dla rodziców

Log in