Szkoła Podstawowa

Udział uczniów w obchodach „Dnia Wyszywanki”

Dnia 16 maja 2018 roku klasy Ib, Ic, IIa pod opieką wychowawców uczestniczyły w obchodach „Dnia Wyszywanki”, które odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Gorzycach. Dzień Wyszywanki to nawiązanie do barwnych, kolorowych haftów widniejących na bluzkach i koszulach mieszkańców Ukrainy.

Młodzież z Ukrainy ucząca się w Zespole Szkół w Gorzycach z pomocą polskich kolegów i koleżanek zaprezentowała tradycje i zwyczaje swojego kraju. Program słowno-muzyczny został przygotowany pod kierunkiem Pana Wojciecha Kasaka. Odśpiewano hymny Polski i Ukrainy, recytowano wierszy, śpiewano piosenki w ojczystych językach, odtańczono tańce dworskie. Dzieci z zainteresowaniem oglądały przygotowany występ, a następnie uczestniczyły w zabawach i konkursach.
Wychowawcy klas - Zenobia Gilewska, Małgorzata Kotwica, Zuzanna Elżakowska dziękują organizatorom za zaproszenie do udziału w spotkaniu.

O szkole

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Szkoła Podstawowa

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Gimnazjum

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Koła naukowe

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Życie w szkole

 • Kalendarium
 • Z życia uczniów
 • Dla uczniów
 • Dla rodziców

Log in