Szkoła Podstawowa

WIZYTA SZEŚCIOLATKÓW W BIBLIOTECE

W dniu 7 maja 2018r. dzieci z oddziałów zerowych wraz z wychowawcami w ramach realizacji zadań wynikających z tematyki zajęć udały się na wycieczkę do Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach. Dla większości wychowanków była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.

Przedszkolaki poznały wybrane pomieszczenia biblioteki – czytelnię i wypożyczalnię oraz ich funkcje.  Pani bibliotekarka zaprezentowała nam książki jakie mieszczą się w dziale dla najmłodszych. Wszystkim bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane bajki, które z chęcią oglądały. Dowiedziały się, jak  można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Z wielkim zainteresowaniem dzieci słuchały bajek czytanych przez panią pracującą w bibliotece i rozwiązywały przygotowane dla nich zagadki. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik wycieczki otrzymał na pamiątkę zakładkę do książki. Żegnając się z paniami z biblioteki dzieci zapewniały, że ponownie odwiedzą to ciekawe miejsce razem z rodzicami, by zapisać się i wypożyczać interesujące ich książeczki. Sześciolatki pełne wrażeń i nowych doświadczeń, wracały do szkoły. Spotkanie w bibliotece umożliwiło naszym wychowankom bezpośredni kontakt z bogato ilustrowaną książką oraz rozbudziło zainteresowania czytelnicze.Więcej zdjęć TUTAJ

O szkole

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Szkoła Podstawowa

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Gimnazjum

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Koła naukowe

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Życie w szkole

 • Kalendarium
 • Z życia uczniów
 • Dla uczniów
 • Dla rodziców

Log in