Szkoła Podstawowa

SZEŚCIOLATKI POZNAJĄ SYMBOLE NARODOWE I NIE TYLKO....

„Powiewa flaga gdy wiatr się zerwie,
a na tej fladze biel jest i czerwień.
Czerwień – to miłość.
Biel – serce czyste.
Piękne są nasze barwy ojczyste”.
                                     Czesław Janczarski 

Żeby rozbudzić w przedszkolakach poczucie tożsamości narodowej i szacunek do symboli narodowych w ramach realizacji tematyki ,,KTO TY JESTEŚ? organizowane były różnorodne zajęcia, które nawiązywały do świąt narodowych.

Zbliżające się Święto Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja było okazją do rozmowy o patriotyzmie. Dzieci z tej okazji obejrzały filmy ,,Jestem Polką i Polakiem” oraz ,,Symbole narodowe”. Poznały polskie legendy, znaczące miasta i zabytki. Nauczyły się wiersza ,,Barwy ojczyste" i piosenki o Polsce. Dowiedziały się jak wygląda mapa Polski i co możemy z niej odczytać. Odśpiewały Hymn Państwowy  przyjmując godną postawę. W trakcie zajęć i zabaw dzieci utrwalały i poszerzały swoją wiedzę poprzez: rozwiązywanie zagadek, rebusów, rysowanie labiryntów, kolorowanie wg. kodów. Prace dzieci wykonane na zajęciach plastycznych zdobiły korytarz szkolny, a biało – czerwone dekoracje - okna i nasze sale zajęć. Omawiane tematy stały się dla naszych wychowanków piękną lekcją patriotyzmu.
Podsumowaniem realizowanej tematyki o Polsce był udział w akademii z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w wykonaniu starszych uczniów naszej szkoły i słodki poczęstunek  biało – czerwonymi ciasteczkami ,,Gorzyczakami” przygotowanymi przez rodziców.Więcej zdjęć TUTAJ
Ostatnio zmienianyśroda, 09 maj 2018 23:35

O szkole

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Szkoła Podstawowa

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Gimnazjum

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Koła naukowe

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Życie w szkole

 • Kalendarium
 • Z życia uczniów
 • Dla uczniów
 • Dla rodziców

Log in