Szkoła Podstawowa

SZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY DLA KLAS III

24 kwietnia 2018 roku odbył się coroczny Szkolny Konkurs Ekologiczny dla klas III uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Zespole Szkół w Gorzycach organizowany z okazji Dnia Ziemi. Celem konkursu było podsumowanie wiedzy uczniów klas III z zakresu edukacji przyrodniczej i zdrowotnej, kształtowanie aktywnych postaw wobec przyrody oraz wdrażanie do współdziałania w zespole. Konkurs ten ma 20-letnią tradycję, a zamierzeniem organizatorek było podniesienie poziomu świadomości i kultury ekologicznej dzieci. Przygotowały go nauczycielki nauczania zintegrowanego mgr Ewa Biłejszys, mgr Zenobia Gilewska i mgr Małgorzata Kotwica.

„ROBIĘ WSZYSTKO, BY DBAĆ O ŚRODOWISKO” to hasło przewodnie tego konkursu. Zagadnienia konkursowe dotyczyły treści ekologicznych, wiadomości przyrodniczych, zdrowego odżywiania i zachowań, które należy podejmować na co dzień, by chronić otaczającą przyrodę. Całości dopełniała kolorowa, edukacyjna dekoracja o treści przyrodniczej. Zmagania drużyn oceniała komisja w składzie – wicedyrektor szkoły mgr Katarzyna Stępień, inspektor ds. ochrony środowiska gminy Gorzyce pani Mieczysława Wicińska oraz mgr Małgorzata Kotwica – nauczycielka naszej szkoły. Drużyny miały do rozwiązania 8 zadań. Łącznie każda drużyna mogła zdobyć 62 punkty. Ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:

I miejsce kl. 3 b, która uzyskała 50 pkt (wych. mgr Anna Bielecka),

II miejsce kl. 3 a, która uzyskała 49,5 pkt (wych. mgr Ewa Biłejszys),

III miejsce kl. 3 c, która uzyskała 44 pkt (wych. mgr Małgorzata Bodzioch).

Uczniowie otrzymali w nagrodę dyplomy, rakietki do tenisa, aby zachęcić ich do wiosennej aktywności fizycznej oraz drobne upominki. Były także soki, owoce, słodycze, które ufundował dyrektor szkoły oraz nagrody od pracownika Urzędu Gminy Gorzyce.
Pani dyrektor pogratulowała wszystkim uczestnikom dużego zaangażowania w szerzenie ekologii w najbliższym środowisku.
Organizatorki konkursu dziękują wychowawczyniom klas III za przygotowanie dzieci do konkursu oraz pani Mieczysławie Wicińskiej za wieloletnią pomoc przy organizacji konkursu.Więcej zdjęć TUTAJ

O szkole

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Szkoła Podstawowa

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Gimnazjum

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Koła naukowe

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Życie w szkole

 • Kalendarium
 • Z życia uczniów
 • Dla uczniów
 • Dla rodziców

Log in