Szkoła Podstawowa

Śniadanie daje moc w klasie II b

      "Dbajmy o zdrowie"- pod takim hasłem odbyło się spotkanie klasy IIb z pielęgniarką szkolną panią Ewą Kiljańską. Udział klasy w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc" był doskonałą okazją do promowania zdrowego stylu życia oraz przekonania uczniów, że stan naszego zdrowia w dużej mierze zależy od nas samych.

     Pani pielęgniarka przeprowadziła pogadankę na temat potrzeby dbania o swoje zdrowie, mówiła jak należy się odżywiać aby być zdrowym i jakie znaczenie dla naszych organizmów ma ruch i uprawianie sportu. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Dzieci zdobyły wiele cennych informacji, które z pewnością wykorzystają w życiu codziennym. W ramach tej samej akcji klasa IIb przygotowała i wspólnie spożyła drugie śniadanie całe z produktów mlecznych. Zależało nam aby posiłek połączyć z przypomnieniem o bardzo ważnej roli śniadania, zwłaszcza dla młodych organizmów  a także o wartościach odżywczych produktów mlecznych. Na naszych stolikach znalazły się kanapki z twarożkiem, pastą jajeczną, serkiem żółtym z kolorowymi dodatkami. Nie zabrakło kukurydzianego musli z kefirem.

    Natomiast hasło "Witaminy, Witaminki" brzmiało w dniu, kiedy uczniowie przygotowywali pyszną sałatkę owocową i sok jabłkowy. Każdy przyniósł różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, winogrona, kiwi i pomarańcze.

    Przyrządzanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji. Sałatka się udała i smakowała wyśmienicie. W zorganizowaniu naszych posiłków wsparli nas nasi rodzice. Wszyscy spisali się na medal. 

                                                                                                                Więcej zdjęć tutaj


Ostatnio zmienianywtorek, 01 listopad 2016 22:24

O szkole

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Szkoła Podstawowa

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Gimnazjum

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Koła naukowe

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Życie w szkole

 • Kalendarium
 • Z życia uczniów
 • Dla uczniów
 • Dla rodziców

Log in