Szkoła Podstawowa

CZYTANIE DO PODUSZKI W KLASIE 1

Klasa 1 a została zaproszona przez panie bibliotekarki mgr Halinę Sadrakułę, mgr Halinę Mękal i mgr Krystynę Furman na zajęcia „Czytanie do poduszki” w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Uczniowie wysłuchali opowiadania A. A. Milne pt.: „KUBUŚ PUCHATEK” i poznali historię powstania postaci Kubusia Puchatka.

Dzieci w tym dniu przyniosły do klasy poduszeczki i swoje ulubione pluszaki. Podczas czytania mogły przytulać się do swoich zabawek lub poduszek i w ciszy oraz skupieniu słuchać czytanych przez panią bibliotekarkę fragmentów książki. Cechą czytania do poduszki jest możliwość wzbogacenia słownictwa przez dzieci i wyciszenie się. Nauczyciele zachęcają w ten sposób rodziców do wieczornego czytania swoim dzieciom, które pozwala spędzić rodzicom kilka miłych chwil ze swoimi pociechami i może także rekompensować dłuższą nieobecność rodziców w ciągu dnia. Dzieci uwielbiają takie chwile.

Zajęcia biblioteczne bardzo podobały się pierwszakom!

Ostatnio zmienianyśroda, 26 październik 2016 23:40

O szkole

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Szkoła Podstawowa

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Gimnazjum

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Koła naukowe

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Życie w szkole

 • Kalendarium
 • Z życia uczniów
 • Dla uczniów
 • Dla rodziców

Log in