Szkoła Podstawowa

Kolędowanie dla Dzieciątka

   Jan Paweł II w liście do dzieci napisał: "ja sam byłem przed wielu laty takim samym dzieckiem jak wy. Również i ja przeżywałem wówczas radość Bożego Narodzenia tak jak wy, a kiedy zajaśniała gwiazda betlejemska, spieszyłem się do stajenki razem z moimi rówieśnikami, ażeby przeżyć na nowo to, co wydarzyło się 2000 lat temu w Palestynie. Naszą radość wyrażaliśmy przede wszystkim w śpiewie. Jakże piękne i wzruszające są kolędy, które tradycja wszystkich narodów oplotła wokół Bożego Narodzenia! Ileż w nich głębokich myśli, a nade wszystko jak wiele czułej radości skierowanej do tego Bożego Dzieciątka, które w Świętą Noc przyszło na świat!"

   Aby się tradycji stało zadość aniołowie, pasterze i królowie z klas zerowych zakolędowali dla Dzieciątka. Dziękuję: - rodzicom za wspaniałe stroje; - paniom wychowawczyniom: Małgorzacie, Monice, Zuzannie oraz p. Urszuli za wielką pomoc w przebieraniu dzieci; - Norbertowi i Gabrielowi Grobelskim za złożenie filmu. W nagraniu wykorzystano kolędy z płyty Arki Noego: Dzisiaj w Betlejem, Przybieżeli do Betlejem, Świeć gwiazdeczko oraz Utwór Enya The Spirit od Christmas Past. Niech Święta Rodzina nam błogosławi w Nowym 2021 Roku.

 

Ostatnio zmienianywtorek, 29 grudzień 2020 06:42

O szkole

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Szkoła Podstawowa

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Gimnazjum

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Koła naukowe

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Życie w szkole

 • Kalendarium
 • Z życia uczniów
 • Dla uczniów
 • Dla rodziców

Log in