Szkoła Podstawowa

Gminne potyczki ortograficzne „O Pióro Wójta Gminy Gorzyce”

W lutym br. odbyły się gminne potyczki ortograficzne „O Pióro Wójta Gminy Gorzyce”, których organizatorami byli Wójt gminy Gorzyce mgr Leszek Surdy,, Dyrekcja SP nr 2 w Gorzycach, mgr Katarzyna Stępień, mgr Sylwester Kotwica, nauczyciele nauczania początkowego, mgr mgr Małgorzata Kotwica, Zenobia Gilewska, Ewa Biłejszys oraz nauczyciele języka polskiego mgr Elżbieta Magda- Cendrowska i mgr Małgorzata Trościńska ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy odbywał się w szkołach podstawowych gminy Gorzyce, a wyłonieni najlepsi uczniowie spotkali się na finalnych zmaganiach z ortografią dnia 21 II 2020 w naszej szkole. Dzień ten był ogłoszony jako Światowy Dzień Języka Ojczystego.

W dyktandzie udział brali uczennice i uczniowie ze szkół podstawowych w Gorzycach (SP nr 1 i nr 2), Sokolnikach, Wrzawach i Furmanach. Ogółem w ostatnim etapie konkursu wzięło udział 42 uczennic i uczniów. Uczniowie pisali dyktando w trzech przedziałach klasowych: I-III, IV- VI i VII-VIII. Wśród najmłodszych zwyciężyła Klaudia Piwowar z SP nr 2 w Gorzycach, drugie miejsce zajęła Agata Witkowska z SP nr 1 w Gorzycach, a trzecie Oliwia Sałach z SP nr 2 w Gorzycach. W klasach IV- VI najlepsza okazała się Martyna Gołębiowska z SP nr 2 w Gorzycach, drugie miejsce zajęła Emilia Barnaś z SP nr 2 w Gorzycach, a trzecie Miłosz Dąbek z SP w Furmanach. Wśród najstarszych zwyciężyła Julia Jagieła z SP nr 1 w Gorzycach. Drugie miejsce zajęła- Oliwia Stachula z SP nr 2 w Gorzycach, a trzecie- Emilia Sanecka z SP nr 2 w Gorzycach Nagrody wręczał wójt naszej gminy- mgr Leszek Surdy wraz z Dyrekcją naszej szkoły- mgr Sylwestrem Kotwicą i mgr Katarzyną Stepień. Organizatorzy pragną serdecznie podziękować wszystkim nauczycielom języka polskiego, którzy zaangażowali się w przygotowanie uczniów i przeprowadzenie konkursu na wszystkich etapach.

Ostatnio zmienianyśroda, 26 luty 2020 08:57

O szkole

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Szkoła Podstawowa

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Gimnazjum

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Koła naukowe

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Życie w szkole

 • Kalendarium
 • Z życia uczniów
 • Dla uczniów
 • Dla rodziców

Log in