Szkoła Podstawowa

Harcerski Start 2019

29 września 2019 r.  12 GZ Mega Brysie oraz 8 DH im. Szarych Szeregów uczestniczyły w Harcerskim Starcie.
Zlot rozpoczął się Apelem w Momotach, po którym sprawowana była Msza św. w intencji gromad, drużyn i naszych instruktorów. Eucharystii przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz, który podczas kazania powiedział do harcerzy: „Jesteście naprawdę „mega” i trzeba to pokazać. Patrzcie, żeby zobaczyć, myślcie, bądźcie wnikliwi, żeby zrozumieć, mierzcie wysoko i nigdy nie zatrzymujcie się w połowie drogi. Tylko ten, kto wytrwa do końca, kto dobiegnie do mety (choćby nawet ostatni), otrzyma nagrodę”.
Po Mszy wszystkie drużyny udały się na grę przygotowaną przez hufiec Nisko. Podczas biegu patrolowego na uczestników czekało dużo zadań i różnorodnych akcji: rzucanie granatem, bieg na nartach po piasku, odnalezienie, opatrzenie i przetransportowanie rannego partyzanta, przeprowadzenie patrolu przez niebezpieczny wąwóz (liny), modlitwa nad grobem partyzanta którego wielkość tkwi w tym, że jest nieznanym, zapoznanie z historią walk obronnych z II wojny światowej i itp.
Bieg zakończyliśmy na Porytowym Wzgórzu. Długo będziemy pamiętali hasło „Kalina” i  odzew „Momoty” oraz o tych którzy walczyli za naszą wolność.
Dziękujemy za pomoc w organizacji zlotu p. Marcinowi Karasiowi oraz p. Małgorzacie Augustyn.Więcej zdjęć TUTAJ

O szkole

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Szkoła Podstawowa

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Gimnazjum

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Koła naukowe

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Życie w szkole

 • Kalendarium
 • Z życia uczniów
 • Dla uczniów
 • Dla rodziców

Log in