Szkoła Podstawowa

Zabawa z kodowaniem w klasie 1 a

Uczniowie klasy 1 a, którzy rozpoczęli edukację w naszej szkole rozpoczęli zabawę z kodowaniem i programowaniem. Wychowawczyni klasy mgr Małgorzata Kotwica prowadzi w tej klasie innowację pedagogiczną „W przyszłość z programowaniem”, której celem jest rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, intuicji, wyobraźni i wnioskowania oraz przygotowanie uczniów do korzystania z przystosowanych do swoich możliwości i potrzeb aplikacji komputerowych, związanych z kształtowaniem podstawowych umiejętności: pisania, czytania, rachowania, prezentowania swoich pomysłów oraz wyjaśnienia czym jest instrukcja.

Minął dopiero miesiąc nauki, ale uczniowie poznali już matę do kodowania, bawią się kolorowymi kubeczkami oraz realizują zadania w programie ogólnopolskim Edusense, którego propagatorką jest Pani Anna Świć. Takie zajęcia są dla dzieci niezmiernie atrakcyjne.
Przed nimi jeszcze wiele ciekawych zajęć, które będą rozwijały umiejętności uczniów, a także pomogą poprzez zabawę i naukę poznać tajniki programowania.

O szkole

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Szkoła Podstawowa

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Gimnazjum

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Koła naukowe

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Życie w szkole

 • Kalendarium
 • Z życia uczniów
 • Dla uczniów
 • Dla rodziców

Log in