Szkoła Podstawowa

ZAJĘCIA Z KODOWANIA W KLASIE 3 A

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klasy 3 A kontynuowali zajęcia z kodowania na dywanie i programowania w ramach innowacji pedagogicznej „W przyszłość z programowaniem”, którą prowadzi mgr Małgorzata Kotwica.

Celem innowacji jest rozwijanie aktywności twórczej wśród dzieci, poznanie intuicyjnego języka programowania, logicznego, algorytmiczne myślenia, zadaniowe podejście do stawianych problemów, szukanie różnych rozwiązań i analizowanie.
Uczniowie klasy trzeciej poznali program Scratch. Jego niewątpliwą zaletą jest błyskawiczny efekt, jaki widzi uczeń tworząc swój program uruchamiając go. Podczas nauki programowania uczniowie uczyli się analizowania różnych wariantów wydarzeń i wysnuwania wniosków.
Dzieci odwiedzały także platformę studio.code.org, na której kontynuowali kolejny kurs podstaw programowania dla najmłodszych uczniów. Pracowali z tabletami, komputerem i grami edukacyjnymi. Pracując na platformie edukacyjnej edu.code.pl rozwiązywali ćwiczenia doskonalące myślenie algorytmiczne i umiejętność rozwiązywania problemów wykorzystując książkę „Tajemnice kodowania”. Każdy uczeń był zalogowany, mógł pracować w parach lub pojedynczo i każdy otrzymał swojego duszka do logowania. Widział także, jakie są postępy podczas rozwiązywania kolejnych kursów, które zadanie nie zostało do końca ukończone, a ile już jest za nim.
Dzieci poznały kody QR, pracowały z grą edukacyjną „Scootie Go!” i tabletami, na których zainstalowana została aplikacja skanująca kody.
Dzieci kodowały na dywanie wykorzystując gry (plansze) umożliwiające doskonalenie umiejętności rozpoznawania części mowy i utrwalenie tabliczki mnożenia.
Zajęcia z programowania i kodowania należały do tych, które dzieci najbardziej lubiły, które pomagały uczyć współpracy, zaangażowania, które były ciekawe, a jednocześnie bardzo rozwijały umiejętności dzieci.

O szkole

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Szkoła Podstawowa

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Gimnazjum

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Koła naukowe

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Życie w szkole

 • Kalendarium
 • Z życia uczniów
 • Dla uczniów
 • Dla rodziców

Log in