Szkoła Podstawowa

Wycieczka do Muzeum Sztuki Ludowej w Kolbuszowej

Dnia 12 czerwca klasy I a (wych. mgr Ewa Biłejszys) i I c (wych. mgr Małgorzata Bodzioch) wyjechały na klasową wycieczkę do Parku Etnograficznego Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Uczniowie z dużym zainteresowaniem zwiedzali zabytki budownictwa wiejskiego, oglądali dawne sprzęty gospodarstw domowych.
Oprócz zwiedzania obiektów klasy wzięły udział w warsztatach  kulinarnych „Ziarnko do ziarnka – znaczenie chleba w tradycji”. Podczas lekcji w zagrodzie uczniowie poznali prace polowe i gospodarskie, narzędzia i sprzęty służące do obróbki zboża. Dowiedzieli się o ciekawych zwyczajach związanych z wypiekiem chleba. Na koniec upiekły tradycyjny przysmak – proziaki, a także delektowały się smakiem wiejskiego chleba z masłem.
Po zwiedzaniu przyszedł czas na wspólne grillowanie i zakup kolbuszowskich pamiątek. Tu przydała się umiejętność liczenia pieniędzy, którą ćwiczymy podczas lekcji matematyki. Ta wycieczka otworzyła przed pierwszakami obraz minionych czasów. Podczas wycieczki dopisywała pogoda i humory. Bezpiecznie, w doskonałych nastrojach i bardzo zadowoleni, wróciliśmy do czekających na nas rodziców. Wychowawczyniom w opiece nad dziećmi pomagali rodzice. Dziękujemy!Więcej zdjęć TUTAJ

O szkole

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Szkoła Podstawowa

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Gimnazjum

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Koła naukowe

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Życie w szkole

 • Kalendarium
 • Z życia uczniów
 • Dla uczniów
 • Dla rodziców

Log in