Logo
Wydrukuj tę stronę

Lapbooki w klasie IIIa

Lapbooki w klasie IIIa
W ramach utrwalania zasad ortograficznych uczniowie z klasy 3a przygotowali lapbooki, które są pomocą w nauce ortografii.
Lapbook jest rodzajem teczki tematycznej, w której można umieszczać wiadomości na wybrany temat. Taka teczka pełni funkcję przestrzeni na rysunki, opowiadania, słówka, terminy czy też zdjęcia.
To wszystko umieszczone jest w kieszonkach, książeczkach o przeróżnych kształtach i karteczkach. Można go stale rozbudowywać, wzbogacać o puzzle, zagadki, wiersze. Lapbook to książka idealnie spersonalizowana. Każdy lapbook może być inny, dzieci i nauczyciela ogranicza tylko kreatywność.
Tematem lapbooka mogą być zagadnienia szkolne (ulubiona lektura, bohaterowie literaccy, Polska, sport lub ulubiony sportowiec, przyroda).
Zalety lapbooka: rozwija różne umiejętności (czytanie, pisanie, logiczne myślenie, koncentrację), uczy organizacji pracy, porządkuje i pogłębia wiedzę, jest atrakcyjną formą nauki, zachęca do powtórek i rozszerzania wiedzy -lapbook można wciąż rozbudowywać. W zależności od wieku uczy samodzielności lub jest sposobem na spędzenie czasu; można go robić z nauczycielem, rodzicem lub samodzielnie.
Dzieci z klasy trzeciej były bardzo zadowolone, ponieważ labooki zostały przygotowane przez nich ciekawie i kolorowo, a także mogły wymieniać się przeróżnymi pomysłami.

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Gorzycach | Telefon: +48 (015) 836 18 69