Szkoła Podstawowa

,,Dzień z witaminami” w oddziałach przedszkolnych

,,Jedz owoce i jarzyny w nich mieszkają witaminy…”
1 marca 2019 r. w ramach realizacji innowacji pedagogicznej z promocji zdrowia, w oddziałach zerowych obchodziliśmy ,,Dzień z witaminami”. Tego dnia charakterystyczne były kolorowe stroje oraz opaski warzyw i owoców.
Obchody rozpoczęliśmy od spożycia przez dzieci zdrowego śniadania. Następnie zostały przeprowadzone zajęcia koleżeńskie pod hasłem ,,Jestem zdrowy bo…”. Celem zajęć było uświadomienie dzieciom potrzeby zjadania owoców i warzyw jako źródła witamin, promowanie i pogłębianie wiadomości na temat zdrowego odżywiania, podstawowych zasad higieny oraz aktywności fizycznej. Podsumowaniem zajęć był quiz na temat wiedzy o zdrowiu, wspólna zabawa przy piosence ,,Cebulka i buraczek” oraz  śpiew piosenek i recytacja wierszy o tematyce zdrowotnej. W dalszej kolejności dzieci przystąpiły do samodzielnego przygotowania sałatki owocowej. Podczas krojenia owoców przestrzegały zasad bezpieczeństwa i zwracały uwagę na higienę pracy. Efektem końcowym była degustacja własnych wyrobów. Sałatka wszystkim smakowała, była pyszna i kolorowa, a przede wszystkim zdrowa.
Sześciolatki wiedzą jak ważne dla naszego organizmu jest spożywanie warzyw i owoców oraz jak należy dbać o swoje zdrowie.Więcej zdjęć TUTAJ

O szkole

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Szkoła Podstawowa

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Gimnazjum

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Koła naukowe

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Życie w szkole

 • Kalendarium
 • Z życia uczniów
 • Dla uczniów
 • Dla rodziców

Log in