Szkoła Podstawowa

Lekcja w klasie 3 a z nauczycielem chemii

W związku z realizacją tematyki „Do czego potrzebne jest powietrze?” wychowawczyni klasy 3 a zaprosiła do klasy nauczyciela chemii mgr Janusza Gorczycę. Pan Gorczyca opowiedział uczniom o samym przedmiocie, którego kiedyś dzieci będą uczyły się, jak i o składnikach powietrza. Podkreślił także, że chemia jest wokół nas.

Największe zainteresowanie dzieci wzbudziły doświadczenia chemiczne ukazujące powietrze, jak i spalanie świecy w powietrzu, a także bez dostępu powietrza. Dzieci dowiedziały się, że powietrze jest mieszaniną gazów, których nie można zobaczyć, ani rozpoznać po zamachu czy smaku. Powietrze jednak da się odczuć za pomocą wiatru. Uczniowie zaobserwowali także, że w powietrzu jest tlen, a świeca gaśnie, kiedy go nie ma. Dowiedzieli się również, że bez powietrza nie mogłyby latać szybowce, samoloty ani unosić się balony.
Pan Gorczyca pokazał także termometr rtęciowy i opowiedział o rtęci, a także pokazał, co się dzieje kiedy mieszamy substancje zasadowe i kwasowe ze wskaźnikami.
Były to bardzo pouczające zajęcia. Uczniowie klasy 3 a wraz z wychowawczynią dziękują panu Januszowi Gorczycy za bardzo ciekawą lekcję.

O szkole

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Szkoła Podstawowa

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Gimnazjum

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Koła naukowe

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Życie w szkole

 • Kalendarium
 • Z życia uczniów
 • Dla uczniów
 • Dla rodziców

Log in