Szkoła Podstawowa

Zabawa z programowaniem w klasie 3 A

Uczniowie klasy 3 a już trzeci rok biorą udział w zajęciach z programowania w ramach innowacji pedagogicznej „W przyszłość z programowaniem”, którą prowadzi wychowawczyni klasy Małgorzata Kotwica. Podstawa programowa zakłada, aby rozwijać u uczniów umiejętność rozumowania, analizowania i rozwiązywania problemów z wykorzystaniem komputera i innych urządzeń, a także środowiska Scratch dla klas I – III.

Zajęcia z programowania pomagają uczniom budować kompetencje potrzebne do pracy zespołowej, uczą współpracy oraz rozbudzają naturalną ciekawość poznawczą uczniów. Kształcą także  umiejętność logicznego myślenia i precyzyjnego prezentowania pomysłów.
Nauka programowania, bazująca na uważnym analizowaniu i logicznym myśleniu jest podobna do gry w szachy, sudoku i gier planszowych. Te rozrywki umysłowe mają pozytywny wpływ na rozwój umysłowy ucznia.
Dzieci z klasy 3 a bardzo lubią zajęcia z programowania zarówno z wykorzystaniem komputera, tabletu i gry „Scottie Go” czy też programowania na dywanie.
Uczniowie w tym roku szkolnym poznali także kody QR i odczytują ich za pomocą aplikacji na tabletach, dzięki czemu zajęcia stają się jeszcze bardziej interesujące.Więcej zdjęć TUTAJ

O szkole

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Szkoła Podstawowa

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Gimnazjum

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Koła naukowe

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Życie w szkole

 • Kalendarium
 • Z życia uczniów
 • Dla uczniów
 • Dla rodziców

Log in