Szkoła Podstawowa

Wizyta sześciolatków w gabinecie stomatologa

"Żeby zdrowe zęby mieć trzeba tylko chcieć!"
W ramach realizacji innowacji pedagogicznej pt. Program z promocji zdrowia pod hasłem: ,,Gwary, uśmiechy tańce, uciechy dobre są, ale – gdy zdrowie w cale” sześciolatki wraz z wychowawcami wybrały się do gabinetu stomatologicznego w naszej szkole, w którym na co dzień pracuje pani doktor Magdalena Przywara.

Celem wizyty było uświadomienie wszystkim, że stan uzębienia ma wpływ na zdrowie całego organizmu, że systematycznie wykonywane zabiegi higieniczne, racjonalne odżywianie i okresowe kontrole zębów przez stomatologa są najskuteczniejszym działaniem profilaktycznym. Pani stomatolog skontrolowała stan uzębienia przedszkolaków. Na zakończenie wręczyła dzieciom kolorowe naklejki zachęcające do dbania o piękny uśmiech.
Mamy nadzieję, że zainicjowane bezpośrednie działania edukacyjne wpłyną na podniesienie świadomości zdrowia jamy ustnej wśród przedszkolaków, a tym samym zachęcą do regularnych wizyt w gabinecie stomatologicznym.

 

O szkole

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Szkoła Podstawowa

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Gimnazjum

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Koła naukowe

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Życie w szkole

 • Kalendarium
 • Z życia uczniów
 • Dla uczniów
 • Dla rodziców

Log in