Szkoła Podstawowa

Szkolny Dzień Zdrowego Żywienia w klasach I-III

Uczniowie klas I - III z inicjatywy wychowawców brali udział w zorganizowanym „Szkolnym Dniu Zdrowego Żywienia”, którego celem było propagowanie codziennego spożywania zdrowych i wartościowych posiłków, a w szczególności śniadań.

Do udziału w przygotowaniu przez dzieci smacznych i wartościowych kanapek, a także deserów i sałatek owocowych, włączyli się rodzice przez dostarczenie produktów ze zdrową żywnością. Lekcja samodzielnego przygotowywania śniadania dostarczyła dzieciom wielu wrażeń i zadowolenia ze swojej pracy. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością w dekorowaniu kanapek i deserów owocowych. Zwracały uwagę na dobór produktów żywnościowych z przestrzeganiem estetyki i higieny podczas przygotowywania i wspólnej degustacji posiłku. Wspólny poczęstunek dzieci to także lekcja wychowawcza ucząca zasad właściwego zachowania przy stole. Dopełnieniem „Dnia Zdrowego Żywienia” były przygotowane dekoracje klasowe nawiązujące do zdrowego odżywiania.
„Szkolny Dzień Zdrowego Żywienia” łączył się z tematyką zajęć o zdrowym odżywianiu. Ważne jest, aby od najmłodszych lat promować wśród dzieci zdrową dietę, bogatą w owoce i warzywa oraz produkty mleczne. Dzieci muszą być świadome, że każdy dzień należy zawsze zaczynać pożywnym i wartościowym śniadaniem. Dom rodzinny i szkoła to ważne miejsca do kształtowania dobrych nawyków żywieniowych u dzieci.Więcej zdjęć TUTAJ

O szkole

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Szkoła Podstawowa

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Gimnazjum

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Koła naukowe

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Życie w szkole

 • Kalendarium
 • Z życia uczniów
 • Dla uczniów
 • Dla rodziców

Log in