Szkoła Podstawowa

Technologie z klasą


   Uczniowie klasy II b wyruszyli na podbój nowych technologii, czyli projekt Technologie z klasą w naszej szkole!
   W tym roku szkolnym pani Zuzanna Elżakowska zgłosiła swoją klasę do udziału w projekcie Technologie z klasą, który organizuje Fundacja Uniwersytet Dzieci. Dzięki temu uczniowie klasy II b wezmą udział w cyklu fascynujących lekcji  dotyczących bezpieczeństwa w sieci , a także nauki programowania!
   Każde zajęcia będą prawdziwą przygodą – a to za sprawą kosmicznego zestawu edukacyjnego „Zaprogramowani na przygodę”, którego głównym bohaterem jest sympatyczny robot Kodeusz. Nowy przyjaciel zabierze dzieci w podróż po kosmosie – wizyta na każdej z tajemniczych planet wzbogaci wiedzę dzieci o nowych technologiach i będzie pretekstem do rozwiązywania programistycznych łamigłówek.
   W trakcie zajęć uczniowie dowiedzą się, co zrobić, żeby bezpiecznie korzystać z Internetu, poznają tajemnice współczesnych robotów i sprawdzą, czy grę w podchody da się zaprogramować. Uczniowie będą pracować w grupach, uczestniczyć w zabawach ruchowych i rozwiązywać zagadki – wszystko pod czujnym okiem Kodeusza.
   Projekt Technologie z klasą został stworzony przez Fundację Uniwersytet Dzieci we współpracy ze specjalistami z największych firm technologicznych.    Partnerem merytorycznym projektu Technologie z klasą jest Fundacja Orange. Partnerzy to także firmy: ABB, Brown Brothers Harriman, Google, Luxoft.
   Udział w projekcie Technologie z klasą pomaga realizować wymagania najnowszej podstawy programowej i kształcić kluczowe umiejętności uczniów. Projekt uzyskał patronat honorowy Ministra Edukacji Narodowej.

 
Ostatnio zmienianywtorek, 06 listopad 2018 19:33

O szkole

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Szkoła Podstawowa

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Gimnazjum

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Koła naukowe

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Życie w szkole

 • Kalendarium
 • Z życia uczniów
 • Dla uczniów
 • Dla rodziców

Log in