Szkoła Podstawowa

WYCIECZKA DO MUZEUM BOMBKI CHOINKOWEJ W NOWEJ DĘBIE

23 października klasy 1 b, 2 a, 2 c i 3 a wyjechały na wycieczkę do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie, jedynego i pierwszego w świecie muzeum bombki. Celem wycieczki było poznanie bożonarodzeniowej mody. Setki niesamowitych eksponatów zrobiły olbrzymie wrażenie na uczestnikach.
Dzieci mogły obejrzeć tysiące bombek choinkowych, które są ręcznie zdobione. Pani przewodnik przybliżyła dzieciom style strojenia choinki – staropolski, francuski, amerykański, norweski i wiktoriański,  pokazała również największą i najmniejszą bombkę. Stoiska z choinkami z różnych części świata i epok wzbudziły duże emocje.
Wielkie wrażenie zrobiły na dzieciach warsztaty, podczas których samodzielnie malowały bombki, a także sam moment jej wydmuchiwania i nadawania kształtu przez pana pracującego w fabryce.
Na koniec uczestnicy wycieczki zwiedzali muzeum, oglądali unikatowe i niepowtarzalne ozdoby, robili pamiątkowe zdjęcia i zakupy w sklepie. Zakupy nie należały do łatwych, ponieważ ilość bombek była tak różnorodna, że trudno było się zdecydować na wybór tej najpiękniejszej.
Wychowawczynie klasy panie Anna Bielecka, Bożena Janiec, Zenobia Gilewska i Małgorzata Kotwica dziękują rodzicom za opiekę nad dziećmi podczas wycieczki.Więcej zdjęć TUTAJ

O szkole

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Szkoła Podstawowa

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Gimnazjum

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Koła naukowe

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Życie w szkole

 • Kalendarium
 • Z życia uczniów
 • Dla uczniów
 • Dla rodziców

Log in