Aktualności

Wycieczka klas III gimnazjum do Oświęcimia i Krakowa.

Dnia 12 października 2017 r uczniowie klas III gimnazjum wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do Oświęcimia i Krakowa. W Oświęcimiu mieliśmy możliwość poznać historię naszego kraju oraz zobaczyć na własne oczy Miejsce Pamięci Auschwitz – Birkenau.

W Auschwitz I zobaczyliśmy bramę „Arbeit macht frei”, plac apelowy oraz bloki 5,6,11 i 27, gdzie pani przewodnik przybliżyła nam tematykę reżimu obozowego, rejestracji i egzystencji więźniów oraz zagadnienia związane z mieniem ofiar. Mogliśmy także zobaczyć wystawę Szoa. W Auschwitz II – Birkenau zwiedziliśmy Bramę Śmierci, Rampę, ruiny komory gazowej i krematorium oraz barak dziecięcy w obozie kobiecym. Następnie udaliśmy się do Krakowa, gdzie po chwili odpoczynku przespacerowaliśmy się po dzielnicy Kazimierz. Tam pani przewodnik przybliżyła nam historię tej dawnej dzielnicy żydowskiej.Więcej zdjęć tutaj

O szkole

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Szkoła Podstawowa

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Gimnazjum

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Koła naukowe

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Życie w szkole

 • Kalendarium
 • Z życia uczniów
 • Dla uczniów
 • Dla rodziców

Log in