Aktualności

Pożegnanie klas trzecich gimnazjum.

"Coś się kończy, coś się zaczyna."

21 czerwca odbyła się uroczystość pożegnania klas trzecich gimnazjum. Uroczystość wesoła, bo oto kolejny rocznik gimnazjalistów opuszcza mury naszej szkoły i z dobrymi wynikami wkracza w nowy etap życia, ale jednocześnie smutna. Pożegnanie to przecież czas rozstań, to też obawa .... co będzie, co wyłoni się za najbliższym zakrętem. Smutek wywołuje również decyzja, że to już koniec gimnazjów w Polsce. Przez dwa lata będziemy co prawda pod szyldem szkoły podstawowej "gościć" jeszcze klasy gimnazjalne ale szkoła, która u nas tak wspaniale się sprawdziła, która wychowała i wyedukowała 16 roczników wspaniałej młodzieży odchodzi w niebyt. 
Uroczystość rozpoczęła część oficjalna, poczet sztandarowy złożony z trzecioklasistów po raz ostatni wprowadził sztandar, odśpiewaliśmy hymn państwowy, absolwenci złożyli ślubowanie, następnie przekazali sztandar kolejnej klasie. Święto swoją obecnością uświetnili: pan wójt Leszek Surdy, pani wicewójt Lucyna Matyka, pani skarbnik gminy Marta Mazur-Matyka, pan starosta Paweł Bartoszek, nauczyciele, rodzice. Był czas na wzruszające przemowy, były nagrody dla najlepszych absolwentów oraz podziękowania i kwiaty dla nauczycieli, a także łzy. Kulminacyjnym punktem programu był polonez przygotowany przez uczniów klas trzecich pod kierunkiem pani Beaty Golec z wydatną pomocą ks. dr Przemysława Pałachy. Uroczystość zakończyła zabawa dyskotekowa.

Ostatnio zmienianypiątek, 21 lipiec 2017 10:36

O szkole

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Szkoła Podstawowa

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Gimnazjum

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Koła naukowe

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Życie w szkole

 • Kalendarium
 • Z życia uczniów
 • Dla uczniów
 • Dla rodziców

Log in