Aktualności

Wycieczka do Krakowa w ramach projektu "Na skrzyżowaniu marzeń"

W dniach 06- 07 czerwca 2017 r. uczestnicy projektu Na skrzyżowaniu marzeń , który jest realizowany w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gorzycach w ramach ogólnopolskiego projektu Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży w Warszawie RÓWNAĆ SZANSE, odbyli wycieczkę do Krakowa.

W pierwszym dniu wyjazdu młodzież wzięła w 6 – godzinnych warsztatach teatralnych w szkole aktorskiej. Warsztaty przeprowadziła wykładowczyni szkoły i aktorka znana z popularnego serialu telewizji TVN pt. „19+” oraz dwoje studentów, którzy grają w serialu „Szkoła”. Najpierw młodzież rozmawiała z aktorami na temat funkcjonowania i historii szkoły teatralnej, a następnie odbyły się warsztaty aktorskie, w których młodzi ludzie mieli okazję spróbować swoich sił w etiudach aktorskich, a także budowaniu postaci scenicznej.
Wieczorem odbył się spacer po Kazimierzu i Rynku. Drugiego dnia gimnazjaliści obejrzeli sztukę teatralną pt. „Błysk rekina” w Teatrze Ludowym, gdzie główną rolę grał znany z Kabaretu pod Wyrwigroszem - Andrzej Kozłowski. Sztuka bardzo podobała się uczniom.
Następnie uczestnicy projektu poszli do Parku Jordana, gdzie czekały na nich studentki: Oliwia Markowska – V rok psychologii UJ, specjalizacja: psychologia kliniczna; Aleksandra Magda – V rok psychologii UJ, specjalizacja: psychologia kliniczna dziecka; Oliwia Szkoła – III rok architektury na Politechnice Krakowskiej, mgr Sylwia Wójcik – II rok studiów doktoranckich z chemii na UJ. Studentki opowiedziały gimnazjalistom o swoich studiach, wyjazdach na Erazmusa do różnych krajów europejskich, swoich pasjach i życiu w Krakowie.
Na koniec wycieczki młodzież poszła na Rynek posmakować jeszcze raz atmosfery Krakowa. Wieczorem zmęczeni, ale szczęśliwi uczestnicy projektu wrócili do domu. Opiekunkami projektu są p. mgr Elżbieta Magda Cendrowska i p. mgr Marta Dendura.

 Więcej zdjęć tutaj

Ostatnio zmienianyniedziela, 11 czerwiec 2017 20:08

O szkole

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Szkoła Podstawowa

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Gimnazjum

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Koła naukowe

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Życie w szkole

 • Kalendarium
 • Z życia uczniów
 • Dla uczniów
 • Dla rodziców

Log in