Aktualności

Gimnazjaliści w Przemyślu, Krasiczynie i Bolestraszycach.

18.05.2017 r. gimnazjaliści z klas drugich i klasy trzeciej z Zespołu Szkół w Gorzycach uczestniczyli w wycieczce do Krasiczyna, Przemyśla i Bolestraszyc.

W Krasiczynie uczniowie zwiedzili zamek w stylu renesansowym, którego początki sięgają XVI wieku, dzięki rodzinie Krasickich. Od XIX wieku zamek należał już do rodziny Sapiehów i stał się rezydencją magnacką. Uczniowie zobaczyli dziedziniec zamkowy, kryptę w Baszcie Boskiej, gabinet myśliwski w Baszcie Szlacheckiej z tajemnym przejściem i zamkową kaplicę. Następnie przejazd do Przemyśla spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta: Zamek Kazimierzowski, w podziemiach sala tortur i więzienie, Muzeum Dzwonów i Fajek, z Wieży Zegarowej podziwianie pięknej panoramy Starówki. A następnie na rynku czas wolny na posiłek, pyszne lody i zakup pamiątek. Potem przejazd do Bolestraszyc i zwiedzanie Arboretum, największego na Podkarpaciu ogrodu botanicznego, Muzeum Przyrodniczego, wystawy najpiękniejszych motyli Europy. W ogrodzie zobaczyliśmy kilkaset gatunków roślin, kwitnące kwiaty i krzewy, było pięknie i kolorowo. Około godziny 20 wróciliśmy do domu. Opiekunami wycieczki były wychowawczynie: B.Wolak, L.Pacura, J.Świerkula i E.Cepowska.Więcej zdjęć tutaj 
Ostatnio zmienianyponiedziałek, 22 maj 2017 13:53

O szkole

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Szkoła Podstawowa

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Gimnazjum

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Koła naukowe

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Życie w szkole

 • Kalendarium
 • Z życia uczniów
 • Dla uczniów
 • Dla rodziców

Log in